Тепер законопроєкт направлять до Палати представників. Водночас спікер Джонсон розритикував законопроєкт і дав зрозуміти, що не винесе його на голосування.
Дивіться також Сенат США зробив крок до схвалення допомоги Україні: які несподіванки можуть виникнути
Що відомо про голосування
Сенат США проголосував за окремий законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Законопроєкт передбачає 95,3 мільярда доларів для трьох країн.
За виділення пакета допомоги проголосували 70 демократів і республіканців (за потрібного мінімуму 50 голосів), що стало рекордом за кількістю голосів за всю історію розглядання цього закону.
Проти схвалення законопроєкту виступили 29 сенаторів, із них більшість республіканці.
Що далі
Далі рішення за Палатою представників, а після – потрібен підпис президента США Джо Байдена.
Коли спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон проведе голосування за нього та чи взагалі зробить це – наразі невідомо.
The Hill пише, що попередньо Майк Джонсон розкритикував текст законопроєкту, яким передбачається допомога Україні, оскільки "законопроєкт Сенату про зовнішню допомогу замовчує найбільш нагальну проблему, що стоїть перед нашою країною", маючи на увазі прикордонну політику країни.
Зеленський відреагував на голосування Сенату
Президент України Володимир Зеленський відреагував на схвалення Сенатом США допомоги для України. Про це глава держави повідомив у мережі X (колишній Twitter).
Президент України висловив вдячність лідеру демократичної більшості у Сенаті Чаку Шумеру, лідеру республіканської меншості Мітчу Макконнеллу та всім сенаторам США, які "підтримали продовження допомоги Україні в нашій боротьбі за свободу, демократію та цінності, що мають для нас усіх величезне значення".
"Нам в Україні подальша допомога США дає змогу рятувати людські життя від російського терору. Це означає, що життя в наших містах триватиме й переможе війну", – зазначив Зеленський.
Що цьому передувало
- Питання про продовження допомоги Україні від США триває ще від жовтня 2023 року.
- Попередній законопроєкт передбачав 106 мільярдів доларів для України, Ізраїлю, Тайваню та захисту кордону США.
- Однак розглядання документа заблокували республіканці, які хотіли посилити контроль над американсько-мексиканським кордоном.
- Джо Байден назвав це політичним шантажем. А лідер демократів у Сенаті Чак Буш підготував альтернативний законопроєкт про допомогу союзникам без угоди про кордон.
- Раніше президент Володимир Зеленський спрогнозував глобальні наслідки припинення допомоги США.