Журналісти повідомляли про російський паспорт Наумюка ще тоді, коли він був одним з кандидатів на конкурс директора НАБУ. Тоді він спочатку це заперечував, проте згодом під час співбесіди на доброчесність визнав цей факт.

Дивіться також Зеленський призначив голові СБУ нового заступника: що про нього відомо

Що відомо про російський паспорт батька Наумюка

Видання зазначило, що батько Сергія Наумюка Анатолій має чинний російський паспорт. Цей факт журналісти підтверджують, посилаючись на чинний витяг з автоматизованої системи "Роспаспорт", який є у їхньому розпорядженні. Згідно з нею:

 • цей документ батька Наумюка був оформлений у 2015 році у місті Тула;
 • Анатолій Наумюк подав заяву на отримання громадянства, вказавши підставою видачі паспорта – "набуття громадянства Російської Федерації".

Паспорт батька Сергія Наумюка
Батько Наумюка має чинний російський паспорт

Російський паспорт батька Наумюка
На російський паспорт батько Наумюка подавався у 2015 році

Окрім того, журналістам відомо, що Анатолій Наумюк має індивідуальний податковий номер платника податків в Росії, прив'язаний до його паспорта громадянина Росії. Підтвердження розслідувачі отримали через сайт російської податкової служби.

Батька Сергія Наумюка з СБУ
Анатолій Наумюк має в Росії податковий номер

Згідно з реєстром головного управління з питань міграції міністерства внутрішніх справ Росії, номер паспорта не перебуває у переліку недійсних.

Як Сергій Наумюк коментував цей факт

Сергій Наумюк визнавав під час співбесіди на доброчесність, що його батько й брат отримали російські паспорти "з побутових причин" у 2015 році. Проте пояснював, що пізніше нібито від них відмовились.

Батьки з 1978 року проживали у Луганську. На час окупації кожен вирішував, чи покидати свій дім. Вони залишилися у себе вдома, жили своїм життям і не співпрацювали з окупаційною владою... У 2015 році із певних побутових причин батько і брат були вимушені отримати російські паспорти. Надалі вони від них відмовились,
– говорив Наумюк.

За його словами:

 • брат у 2015 – 2017 роках працював в Москві, далі – переїхав у США;
 • після початку повномасштабного вторгнення батьки виїхали до брата в Сполучені Штати;
 • там батько та брат подали документи у консульство Росії, щоб вийти з громадянства країни-окупанта.

Журналісти у день призначення Сергія Наумюка знову звернулись до нього по коментар, та він відмовився спілкуватись, пославшись на пресслужбу СБУ.

Яка позиція СБУ

У пресслужбі Служби безпеки України розповіли, що Сергій Наумюк перед призначенням на посаду пройшов "усі необхідні перевірки, визначені законодавством, у тому числі – ретельно була вивчена інформація щодо його сім'ї та родичів". Там запевнили, що:

 • близькі родичі Сергія Наумюка є громадянами України;
 • водночас про наявність у його батька та брата паспортів Росії Сергій Наумюк повідомляв раніше.

Ці документи були отримані після окупації Луганська у 2014 році, де проживали обидва родичі. Після виїзду з тимчасово захопленого регіону вони подали заяви на відмову від російського громадянства. Однак наразі уповноважені органи Росії свідомо блокують розгляд відповідних заяв,
– запевнили в СБУ.

Також там уточнили, що батько та брат Сергія Наумюка на законних підставах постійно перебувають на території Сполучених Штатів. Там вони й очікують на скасування громадянства Росії.

"Вони виступають проти дій Росії, яка розпочала повномасштабну війну в Україні", – сказали в СБУ.

Варто зазначити, що у своїй декларації Наумюк не вказав імен дочки та сина (тільки прізвище) та щонайменше двічі з помилками записував своє по батькові. Зокрема, у графі "по батькові" вказував "АНАТС" та "АНА", хоча на початку декларації написано, що він "Анатолійович".

Скриншоти з декларації Сергія Наумюка

Що відомо про Наумюка

 • Сергій Наумюк писав у автобіографії, що він у 2000 році закінчив слідчо-криміналістичний факультет Луганського інституту внутрішніх справ МВС України за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію "юрист-спеціаліст".
 • Згодом здобув освіту фінансиста, став кандидатом юридичних наук за спеціальністю "Забезпечення державної безпеки".
 • Згодом був курсантом, проходив військову службу, викладав у Національній академії СБУ.
 • У 2015 році очолив Другий підрозділ детективів Національного антикорупційного бюро України. З червня 2016 року став керівником Четвертого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів.