"Щас вср*тесь", – так почала свій виступ з парламентської трибуни нардеп після того, як у генпрокурор Юрій Луценко продемонстрував у Раді відео, яке є доказом у справі щодо ймовірної підготовки нардепом терактів у центрі Києва та Верховній Раді зокрема.

Читайте також: Переговори Савченко про підготовку держперевороту: стенограма

Вона показала зірку Героя України, яку їй особисто вручав президент Петро Порошенко після звільнення з російського полону.

Надія Савченко

Надія Савченко показала в Раді зірку Героя України

У бік нардепа колеги почали вигукувати "Ганьба!"

"Ви зараз кричите "Ганьба!" Зірці Героя України", – відповіла Савченко, після цього показавши своє депутатське посвідчення і риторично запитала, що є дорожчим і що варто зрадити першим.

Надія Савченко

Надія Савченко показала своє депутатське посвідчення

Покласти вам мандат і піти з політики, щоб ви були щасливі чи відмовитися від Зірки Героя, як багато хто хоче? Люди, які мене підтримують, кажуть: "Не віддавай Зірку!" Але вони зрозуміють, якщо я віддам на поталу тим, хто буде потім порохоботить. А якщо я віддам, ті, хто порохоботять, все одно будуть лити лайно. То питання: Чи варто мені зраджувати народ України, віддаючи Зірку Героя України? Ні, не зраджу. Це звання дається нелегко. Це звання дається кров'ю. Я доводила, що є Героєм України у московських в'язницях проти ворога зовнішнього, доведу і вам, внутрішнім ворогам України, що таке Герой України,
– емоційно заявила Савченко.

Читайте також: У чому звинувачують Савченко: держпереворот у деталях

Під час пленарного засідання Верховної Ради 22 березня депутати підтримали усі три подання ГПУ на зняття недоторканності, притягнення відповідальності та дозвіл на арешт нардепа Надії Савченко.

15 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Савченко особисто планувала теракт у центрі Києва та стінах парламенту і брала участь у завезенні зброї з окупованих теририторій Донеччини.

ГПУ внесла до парламенту подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа Надії Савченко, а парламент виключив її зі складу комітету з питань нацбезпеки. Сама Надія Савченко сказала, що знала, що за нею стежать і тому почала "створювати сюрреалізм".