22 березня Верховна Рада зняла з Савченко недоторканність і дала дозвіл на її затримання й арешт. Після цього її затримали в Раді, а генпрокурор Юрій Луценко підписав та оголосив Надії Савченко підозру в присутності адвоката. Суд у справі нардепа відбудеться у п'ятницю, 23 березня. ГПУ проситиме для неї тримання під вартою без права внесення застави. А тим часом сама Савченко зібрала речі для в'язниці ще в четвер зранку.

Читайте також: Як Савченко готувала теракт: Луценко показав відео

Аудіо- та відеодокази причетності Савченко до підготовки держперевороту: повне відео

Стенограма переговорів

У листопаді 2017 року Рубан В.В., який діяв спільно з Савченко Н.В. запропонував Березню Г.П. та іншим військовослужбовцям Збройних Сил України взяти участь у вчиненні на території міста Києва насильницького захоплення державної влади, проведення терористичних актів і посягання на життя державних та громадських діячів.

Читайте також: У чому звинувачують Савченко: держпереворот у деталях

Усвідомивши справжність намірів цих осіб, військовослужбовці звернулися до Служби безпеки України, після чого діяли під контролем правоохоронного органу з метою отримання відомостей про злочини та причетних до їх вчинення осіб.

23.11.2017 на КПВВ "Майорськ" Рубан В.В. та Савченко Н.В. перетинають лінію розмежування поза контролем. При цьому Савченко Н.В. переховується в авто, де зберігається зброя, надана ватажками так званої "ДНР".

Березень Г.П. Где Надя?

Кіт В.В. Она сзади. Она не выберется.

Березень Г.П. Как не выберется? А ту дверь отрыть можно, заднюю?

Кіт В.В. Только если она ***

Березень Г.П. Надя, дверь откривай быстрее. Надя, отрывай дверь!

Кіт В.В. Она вылазит.

Березень Г.П. На ту сторону. На.

Кіт В.В. За ручку потяни просто.

Далі розмова відбувається після того, як Савченко Н.В. вийшла з кузова автомобіля, в якому була зброя і боєприпаси, привезені з тимчасово окупованої території окремих районів ОРДЛО.

Читайте також: Хто голосував проти зняття недоторканності з Савченко: список

Рубан В.В. Я не знаю, что, но должно быть: четыре трубы, треугольник ***, треугольник и поддоны. "Утес", два цинка к нему, две на утесовых стволах противоснайперские ***.

Савченко Н.В. Чого дві, він казав 5.

Рубан В.В. Две… Два таких "Топаза". Оно тебе надо?

Березень Г.П. Да. Я хочу почитать. Я отдам тебе.

Рубан В.В. Два цинка, один ящик с МОН-ками, не знаю какими, должно быть штук 5. Ящик с гранатами. Два РПГ... Три пистолета не дал, скзал, я дам и 5, но ***. Я сказал, для кого и зачем, а потом говорит: та их еще не сделали. Такое впечатление или забыл, или сциканул, поэтому будем розговаривать с тобой.

***

23 листопада 2017 року Савченко Н.В. та Рубан В.В., перетнувши лінію розмежування, зустрілися в квартирі у місті Бахмут з Кітом В.В. та Березнем Г.П.

Савченко Н.В. Вони укрепились, да вони чуствують, що в них все получається, в них получається лучше чим в Луганська, тоїсть порядок вони держать. Понятне діло, що не всі довольні, але тим нє мєнєє. Город світиться, нас покатали, показали, да, тіпа відємость все хорошо.

По всьому решта. Вони понімають, що Росія їх все одно буде віддавать в Україну, да, ну тоїсть, геополітично ніяк не зростеться, що вони остануться *** практіческі незавісімимі або під Росією. Вони пока Петя, не хочуть ніяк. Тоїсть їхнє прохання: "Міняйте власть". Вони готові якби, все що надо зі свої сторони зробить, готові говорить з тобою, готові говорить з *** Лящем.

Я сказала, що там, де више, там більше прєдатєльства. Тоїсть лучше говорить, хоть вони себе і чуствують там тіпа "главами держави" – од них там тіпа все зависить, то од них тоже не все зависить, там якби Росія вєздє ходить хвостиком, но тєм нє мєнєє.

Обмін повинен відбутися, того вони не віддають зараз, щоб нічого не спортить Медведчуку, тому що опять запорють та тд і бумбала.

По всьому решта. Якщо будете, якщо буде причина з ними говорить, вони зараз пока з Луганськом будуть розбираться так, щоб тіпа не начудить, єдине що тільки просять, не трогать сіру зону, потому шо потом тіпа знов бої будуть. А якщо будете рішать, коли прийде час, коли будете говорить, то зв'язок через Рубана.

Березень Г.П. Угу.

Савченко Н.В. Він на них буде виходить. В мене є його прямий телефон, но це ніочьом, я йому пишу смс, коли нада, то він відповідає. Але вже так написать там, знаєш, шото о політікє. По Ташкенту. Умирать вони не бояться, чувствують себе там харашо. Тоїсть, куди діваться. Віін каже: я не хочу так, як Плотя, так шо "неосрамім Донбас". Так що вони остаються там. І що це?

А, і ще. Прохання Турчинова їм лічно отдать. Я кажу: прохання буде *** проще нам самим з ним розібраться. Ну це було лічне прохання цього, Захара, за війну на Донбасі і за все решта, за його *** прикази. Турчинов, кажу ходить озброєний лучше, чим ви. В Захара, канєшно, 5 машин, одна з глушилками за ним їздить віздє, тоїсть броніроване, в Ташкента та сама *** тоїсть забезпечення хороше. В Захара діти вже в бронірованій машині з жінкою їздять, бо тоже кажуть, що недавно монку поставили тіпа. Кажу, шо та МОН-ка бронірованій машині.

Читайте також: Порошенко відреагував на викриття спецоперації за участю Савченко

***

01.12.2017. Зустріч у кабінеті військової частини у м. Хмельницький. В приміщенні перебувають: Рубан В.В., Савченко Н.В., Березень Г.П., Лящ С.В.

Савченко Н.В. Що ви зараз хочете почути, крім того (незрозуміло) стріляє, як воно дише, якщо є така можливість?

Березень Г.П. Да-да! Все там организовал. Надежда Викторовна, в первую очередь после того, что приехало – подарки, мы понимаем всю серьезность вопроса. И это все не для того, чтобы сделать материальную помощь Полку. Поэтому я ничего не могу доложить, но мы хотим услышать от вас конкретно, что вы видите и как? То, что мы с тобою разговаривали, это все, конечно, интересно, свое видение я сказал по этому вопросу. Да оно может быть, так как ты видишь с нашими доработками. Теперь понимаю, что пошло обеспечение. Мы должны, что вы конкретно от нас хотите и что вы от нас видите?

Рубан В.В. Как минимум мне понадобится в Киеве. Всего 3 этапа. На 1 этапе люди выходят и я этот этап пока не разглашаю, все киеляне выходят. На втором этапе…

Березень Г.П. Куда выходят?

Рубан В.В. Из дому. На улицу.

Березень Г.П. А че они пойдут?

Рубан В.В. Мы их выгоним. Это первый этап. На втором этапе мы сносим красивые здание на чертовом месте построенное, может быть и весь правительственный.

И на третьем этапе мы либо его, это крупнокалиберное, и Товарищ и еже с ним если они сами не убегают, либо загоняем его. Они планируют второй срок. Они нашли уже бойцов на второй тур. Ляшко или Бойко, и Он легко выходит на второй срок. И *** Украине, и земле украинской ***. Я не знаю, поставили или нет, примут в декабре?

Лящ С.В. На снятие моратория?

Рубан В.В. Тот же Хмельницкий за шо ***. Хитрил, блин, за эту землю, вся полита кровью, все продадут.

Савченко Н.В. Ви хороший стратег, ви самі можете розробить і підказати шо. Галовне бачення таке, моє бачення трошки інше, тому що, по-перше, з Юлькою вони не договорилися. Вона їм буде не конкурент. Її Росія не підтримує і Америку вона не устраює. Порох заручається підтримкою олігархів, йому *** на захід і схід, європеєци, він бере собі слабких гравців на другий тур. У Бойка – ні о чом, він сразу виграє. Ляшко – тоже ні о чом. Ляшка він просто купить, в черговий раз *** продасть.

Я бачу ситуацію в іншому плані, я бачу те, що пропонує Володя, – це РЕВОЛЮЦІЯ (незрозуміло). Я пропоную ПЕРЕВОРОТ.

Тому що їх нада убирать фізично, причому всіх і зразу. Це є один метод. Один день і тільки зсередини. Може бути пару днів, но тільки один найбільш удачний. До цього нада ждать ще до року часу. Далі нада робити так, щоб вони бігли. Тоїсть, мене менше цікавить правітєльствєнний квартал, мене більше цікавить їхнє жиліще. Я думаю, що вони почнуть бігти, коли їм не буде куди вертаться, бігти будуть всі.

Дальше ваша задача – це держать периметр. Я понімаю, що армія і міліція, вони повинні зробити так, щоб не почався ХАОС. Тобто скрізь війська получать задачу яку? Яку дадуть зверху. Якщо верха нема, придумаєм самі. Порядок (незрозуміло).

В будь-якому випадку, якщо ми зараз не зробимо цей прорив, любими способами, то *** тоді вообще не нада жить (незрозуміло). Ми десь *** (незрозуміло).

Читайте також: Затримано чоловіка, який повідомив про підготовку теракту на підтримку Савченко

Рубан В.В. Хаоса боятся не надо, хаос нужен, хаос нужен, хаосом нужно управлять.

Березень Г.П. Я по поводу правительственного квартала категорически против. Господа, это лишние жертвы среди гражданского населения, а тем самым настраивание народа против, это море крови. У вас есть второй вариант?

Савченко Н.В. Їх жиліща. Там тоже є люди, повір, охрана горнічниє, уборщіци.

Рубан В.В. Ну, Верховная Рада как символ. Я их и так половлю, в одном месте…

Савченко Н.В. Одне діло, коли жертви з гражданського населення, друге діло, коли жертвами зразу стають ті, хто повинні бути, решта прощається "во ім’я нєзавісімості".

Березень Г.П. Кто сейчас управляет державой, назови мне три ключевые фигуры, а я тебе скажу, да или нет.

Савченко Н.В. Порошенко.

Рубан В.В. Турчинов.

Савченко Н.В. Турчинов.

Рубан В.В. Аваков.

Савченко Н.В. В центрі всіх взірвати.

Березень Г.П. Там жылых домов.

Савченко Н.В. Я тобі не про те, я тобі із середини це зроблю.

Березень Г.П. А когда их, когда они соберуться все в одном месте?

Лящ С.В. Мы сейчас говорим о ком, о правительстве?

Березень Г.П. О Верховной Раде.

Савченко Н.В. Дивись, э один день, коли збираються всі міністри, не зами, а міністри, всі глави служб, тобто Служба безпеки, коротше, всі служби, прокурор, всі депутати і виступає Президент. Це один день в рік.

Березень Г.П. Когда?

Савченко Н.В. Коли Президент читає свій доклад.

Березень Г.П. Когда Он читает? Я не знаю.

Рубан В.В. Это за один-два дня становиться известно.

Березень Г.П. Сколько спецслужб в этот день находится в правительстве?

Рубан В.В. Много.

Березень Г.П. Сколько поляжет людей?

Савченко Н.В. Я тобі ще раз скажу, мені із середини не треба, тобто, із середини, да, там вплоть до того, що люстра падає від усіх тих вибухів. Дальше цей квартал нічим не цікавий, цікаві їх житлові помешкання, щоб пішло залякування.

Березень Г.П. Где взять столько людей?

Лящ С.В. Хотя бы сотни три минимум, и не из робкого десятка.

Савченко Н.В. Для цього треба одна людина всередині, все решта треба зупинять, а не робить, малювати ще раз? Дай сюди листок…

Пронумеровано. Ти що, знущаєшся? Як я вирву листок? Ручку дай. Порошенко…

Це президія, це трибуни, оце ряди, тут збираються всі спецслужби, тут сідає весь уряд. Це зовнішній балкон, тільки тут журналісти, щоб видно, як Президент читає доклад. Тут запускають гостей, но, коли виступає Президент, не можуть ввійти навіть помічники. Ось тут пускають дипломатів. Тут, коли Президент читає доклад, депутати убивають. На всю цю *** ми рахували 8 на 200 (8 гранат Ф1 з радіусом ураження 200 м кожна). Зверху є купол, який від струсу вибухів, оця люстра, вона просто падає. Оце все завалить під відеокамери. Пояснить чому? Це можна завалити звідси, можна завали звідси. Там відстань, повір, навіть я докину. Можна завалити звідси, можна зайти через журналістів. Це робить одна людина впродовж півтори хвилини, живою, правда, не залишиться. Охорона Президента ось тут, тут, ось тут.

Рубан В.В. Ты хоть как-то назови Его морковкой, ну что ж ты так, под запись.

Савченко Н.В. Якби було дві людини із числа ось цих, було б хорошо, вони б не заважали одне одному, їм всім хорошо, це можна зробити один раз із середини. Все решта буде тут стояти.

Березень Г.П. Сколько охраны, как правило, с ним?

Савченко Н.В. Дивись, коли він виступав, я вийшла, зайшла сюди, постояла, подивилася, сидів ось тут один охоронець, він просто дивився, я ходжу із сумкою, до мене ніхто…

Березень Г.П. У них тут дверь, по-моему, есть?

Савченко Н.В. У них тут куча дверей. Скоро зайти, якщо даже хтось кудись вискочить, просто первим надо вибить центр, лоджії, саме главне, ось сюди розкидати.

Березень Г.П. Ты понимаешь, там стоит куча мебели, даже если это Ф1.

Савченко Н.В. Дивися, вона, там куча меблів, я знаю, причому нормальної такої, дерев’яної. Я дивилася. Понятне діло, що це не буде якби такого ефекту. Ну Ф1, скажем, дасть нормальний більш-менш ефект.

Березень Г.П. Ты в Мелитополе видела чего? Бачила, яка комнатушка?

Савченко Н.В. Він кинув що? Ф25, ой.

Березень Г.П. Нет, там скорее Ф1.

Лящ С.В. Ф1.

Березень Г.П. Его напополам там разорвало.

Савченко Н.В. Ну дивись, зверху падає люстра, да, я не кажу тобі про те, що…

Березень Г.П. Не упала.

Савченко Н.В. Люстра?

Березень Г.П. Люстра, не упала.

Савченко Н.В. Ну можна взяти ще автомат і достріляти… Ну а нашо?

Березень Г.П. Хорошо, а кто будет Жанной Дарк?

Рубан В.В. Жанна Дарк і будет…

Березень Г.П. А смысл тогда?

Рубан В.В. Красивый костер.

Савченко Н.В. Слухай, герої не вмирають, герої повинні бути мертві, якщо не померла там, от хорошо.

Березень Г.П. Ты себя видишь в этой роли?

Рубан В.В. Да

Березень Г.П. А зачем тогда весь этот замес?

Савченко Н.В. Хто ще?

Березень Г.П. Хорошо, тебя нет, дальше кто?

Савченко Н.В. Вера.

Березень Г.П. Та нет.

Савченко Н.В. Мені все одно.

Рубан В.В. Нет никакого дублирования. Здесь чисто у нее есть такая мечта, после этого и родилось четыре трубы в духовом оркестре (4 міномети калібру 120 мм, привезених 23.112017).

Савченко Н.В. Значить так, ви будете дивитися зараз відеозапис, я достану вам, як він виступає на трибуні і що там відбувається.

Взагалі немає нікого, щоб добігти до нього, є ось тут двері, отут двері, отут двері, отут зверху. Де б я не стояла, у мене може цілитися охоронник, скільки пуль я витримаю? Я витримаю "скількість" пуль, потом на швидкість гранати кидаються дві відразу, чека відстрілюється зразу і ждеться певний час і швиряється. Так само викидати шість гранат я встигну одночасно.

Березень Г.П. Это риск, это неправильно. Давай начнем с того, что мы бачили, як ты их кидаешь, без обид, ты ж себе их под ноги бросишь.

Савченко Н.В. Слухай, мены ось тут якраз і треба її під ноги кинуть, потом балкон закриває так само, там є куча перегородок, за якими я можу сховатися. Ти не хвилюйся, себе я не взірву.

Березень Г.П. ще раз услышь меня.

Савченко Н.В. Хорошо, обдумайте цей варіант, а я вислухаю ваш варіант. Обдумати ми можемо будь-який варіант, спішити все одно немає куди.

Березень Г.П. После лета, я тебе еще тогда сказал, мое мнение не меняется, работа внутри Верховной Рады сводится к нулю, мебель тяжелая. Когда взрывали Гитлера, то стол на себя взял такой заряд и толку никакого в одном помещении, даже никто не был сильно контужен, легко. "Монка" это вещь, но…

Лящ С.В. Хорошо, не станет тебя, кто поднимет флаг революции?

Березень Г.П. За это время мы должны понимать позицию Захарченка, раз, пойти с ним на контакт в плане поддержки, потому что на территории "ДНР" российских вооруженных сил достаточно регулярных подразделений.

Лящ С.В. В каком смысле?

Березень Г.П. Ну чтобы он с той стороны не начались движения сюда.

Савченко Н.В. Або начались, тільки такі, як надо.

Рубан В.В. 700 километров движения.

Березень Г.П. Чтобы не начались движения оттуда, понимаешь? Чтобы он действительно поддержал этот момент.

Савченко Н.В. Ми говорили з Захарченком, він готовий…

Рубан В.В. Гтовый, но только не прекратить огонь по Крымскому среди ночи, когда мы сами обос**лись и…

Березень Г.П. Крымское каким боком?

Савченко Н.В. Никаким… Наступали на Луганське…

Рубан В.В. А он командует всей линией фронта, все подчинены якобы ему, имею ввиду, что не Плотницкому.

Березень Г.П. В нашей ситуации это должен быть не хаос, а организованное движение. Тогда будет толк. Это первое. Второе, у нас силенек маловато на это дело будет маловато, однозначно. Вот это чтобы осуществить, нужно хотя бы человек двести-триста.

Рубан В.В. Да.

Березень Г.П. Притом дерзких.

Рубан В.В. Сумасшедших.

Березень Г.П. Дерзких, которые не забздят. Ми должны мыслить не локально, а стратегически.

Савченко Н.В. Давайте будем собирать їх з усіх країв. Що нас підвозив, з Донбасу, Сєрьога. На квартирі. З ним треба буде говорити.

Рубан В.В. С ним надо говорить накануне. Заранее ни с кем.

Савченко Н.В. Зустрітися просто поговорить про ситуацію, про все.

Березень Г.П. Помимо нас у вас есть кто-то?

Рубан В.В. Ну мы ж поэтому теория хаоса. Поэтому мы рассчитывали, мы не рассчитывали сначала (не зрозуміло).

Читайте також: Савченко і держпереворот: реальна загроза чи спланована провокація?

***

01.12.2017. Після розмови у кабінеті Рубан В.В. та Савченко Н.В. відвідали полігон військової частини, де випробували зброю, надану терористами.

Савченко Н.В. Проблема у нас пока время.

Березень Г.П. Главное, чтобы ти сказала...

Савченко Н.В. Чотириста тисяч, я даю чотириста тисяч.

Рубан В.В. Чего? Денег?

Савченко Н.В. Та яких денег? Яких денег, Вова? Смертей нужно.

Рубан В.В. Это репрессия, это не революция. Мы сейчас говорим…

Савченко Н.В. Три – це мало.

Березень Г.П. Три и управление ситуацией.

Рубан В.В. А потом репрессии. Репресии – это будущее, это даже не (н.ц.л) сейчас, на стадионах или в шахтах…

Савченко Н.В. А потом репрессатор повинен вводить смертну казнь на унічтоженіє.

Гвинтівка калібру 12,7 мм № "ГИК 0014" є крупнокаліберною гвинтівкою, яка є нарізною вогнепальною зброєю, калібру 12,7 мм та придатна до стрільби.

Конструктивні особливості, якість обробки поверхонь, наявність маркувальних позначень свідчить про те, що даний предмет виготовлений заводським способом.

Гвинтівка калібру 12,7 мм № "ГИК 0014" не перебувала та не перебуває на озброєнні у Збройних силах України. Зазначена гвинтівка виготовляється на тимчасово непідконтрольній території Донецької області членами терористичної організації так званої "ДНР".

На відео із гвинтівки калібром 12,7 мм здійснює постріли один із ватажків так званої "ДНР" Олександр Тимофєєв із позивним "Ташкент" під час випробовування новітньої розробки так званого "військово-промислового комплексу" псевдореспубліки.

08.03.2018 Рубан В.В., який діяв на виконання спільного з Савченко Н.В злочинного плану, привіз зброю із підконтрольного терористам міста Горлівка для вчинення державного перевороту та терористичних актів у місті Києві.

08.03.2018 на КПВВ "Майорське" у ході обшуку автомобіля Mercedes-Benz Sprinter, д.н.з АН 6034 ІВ, було вилучено упаковочний лист до гранат РГД-5 із зазначенням військової частини № 08819, яка структурно входить до так званого "1-го АК НР ДНР".

08.03.2018 Рубан В.В. для реалізації злочинного плану завіз із тимчасово окупованої території ОРДЛО наступну зброю:

 • 320 патронів калібру 12,7 мм;

 • 1280 патронів калібру 9 мм;

 • 700 патронів калібру 7,62 мм;

 • 4320 патронів калібру 5,45 мм;

 • 17 магазинів, споряджених 570 патронами калібру 5,45 мм;

 • 2 магазини, споряджених 60 патронами калібру 7,62 мм;

 • 2 пістолета Макарова калібру 9 мм без маркування з магазинами;

 • 4 пристрої для безшумної стрільби;

 • автомат Калашникова АК-47;

 • 3 автомати Калашникова АКС-74У;

 • 5 автоматів Калашникава АК-74;

 • 2 ручних кулемета Калашникова;

 • 46 одиниць 120 мм мінометних мін із вкрученими підривачами М-12, вишибними патронами та додатковими пороховими зарядами;

 • 6 протипіхотних мін осколкової дії МОН-50;

 • 6 мін калібру 82 мм із вкрученими реактивними двигунами до протитанкового гранатомету РПГ-7 та підривачами М-6;

 • 12 порохових вишибних зарядів до пострілів ручного протитанкового гранатомету РПГ-7ПГ-7ПМ;

 • 2 протитанкових гранатомети РПГ-22;

 • 6 пострілів до протитанкового гранатомету РПГ-7 ПГ-7С;

 • 20 корпусів гранат Ф-1 та 20 запалів УЗРГМ-2;

 • 20 корпусів гранат РГД-5 та 20 запалів УЗРГМ;

 • 20 корпусів гранат РГД-5 та 20 запалів УЗРГМ (УЗРГМ-2);

 • 28 гранат ВОГ-25;

 • предмет, схожий на саморобну мінометну міну найбільшим діаметром 57 мм, масою 2,627 кг із вишибним патроном;

 • міномет із внутрішнім діаметром ствола 62 мм.