Відбувся другий за тиждень обмін військовополоненими. Про це повідомив президент Зеленський.

Дивіться також Волю сталевим – живим та полеглим: у Києві пройшла акція за повернення захисників "Азовсталі"

Стояли на захисті Маріуполя

Так, 8 лютого додому повернулися 100 військовослужбовців. Вони – представники Нацгвардії, Держприкордонслужби, Збройних сил України, ТрО. Серед врятованих – більшість захисників Маріуполя, зокрема його сталевого серця – "Азовсталі".

Усі – наші, усі – знову на рідній землі. Працюємо щодо кожного й кожної та не зупинимося, поки всіх не повернемо!,
– прокоментував радісну звістку Зеленський.

Українські захисники повертаються / Фото Зеленський

Перші емоційні дзвінки

Омбудсмен Дмитро Лубінець теж повідомив про 51-ий обмін полоненими. Він розповів, що воїни вперше за тривалий термін змогли подзвонити до своїх рідних, "які із приємним здивуванням та емоційністю сприйняли новину, що їхні захисники вже в Україні".

Невдовзі повернуті воїни отримають новий одяг, телефони, зможуть смачно повечеряти та отримати необхідну медичну допомогу,
– заявив Уповноважений ВР із прав людини.

100 українців звільнили з полону / Фото Лубінець

Крім того, Лубінець наголосив, що на місці, де здійснюється репатріація, перебувають працівники нашого Секретаріату, щоб проконтролювати дотримання прав людини, а також зафіксувати і показати світові, якими додому повертаються російські військовополонені (здоровими і ситими) та українськими (виснаженими і кволими).

Що ще відомо про обмін полоненими 8 лютого:

  • Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.
  • Усі визволені – рядового та сержантського складу. 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь, решта виконували бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямках.
  • Щонайменше 28 визволених мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20.

Перші кадри повернення захисників: чуттєве відео від Координаційного штабу