Відбувся другий за тиждень обмін військовополоненими. Про це повідомив президент Зеленський.
Дивіться також Волю сталевим – живим та полеглим: у Києві пройшла акція за повернення захисників "Азовсталі"
Стояли на захисті Маріуполя
Так, 8 лютого додому повернулися 100 військовослужбовців. Вони – представники Нацгвардії, Держприкордонслужби, Збройних сил України, ТрО. Серед врятованих – більшість захисників Маріуполя, зокрема його сталевого серця – "Азовсталі".
Усі – наші, усі – знову на рідній землі. Працюємо щодо кожного й кожної та не зупинимося, поки всіх не повернемо!,
– прокоментував радісну звістку Зеленський.
Українські захисники повертаються / Фото Зеленський
Перші емоційні дзвінки
Омбудсмен Дмитро Лубінець теж повідомив про 51-ий обмін полоненими. Він розповів, що воїни вперше за тривалий термін змогли подзвонити до своїх рідних, "які із приємним здивуванням та емоційністю сприйняли новину, що їхні захисники вже в Україні".
Невдовзі повернуті воїни отримають новий одяг, телефони, зможуть смачно повечеряти та отримати необхідну медичну допомогу,
– заявив Уповноважений ВР із прав людини.
100 українців звільнили з полону / Фото Лубінець
Крім того, Лубінець наголосив, що на місці, де здійснюється репатріація, перебувають працівники нашого Секретаріату, щоб проконтролювати дотримання прав людини, а також зафіксувати і показати світові, якими додому повертаються російські військовополонені (здоровими і ситими) та українськими (виснаженими і кволими).
Що ще відомо про обмін полоненими 8 лютого:
- Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.
- Усі визволені – рядового та сержантського складу. 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь, решта виконували бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямках.
- Щонайменше 28 визволених мають поранення або серйозні хвороби. Найстаршому виповнилося 62 роки, а наймолодшому – 20.
Перші кадри повернення захисників: чуттєве відео від Координаційного штабу