Серед звільнених з російського полону 24 серпня воїни Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби.

Дивіться також Повернені з полону військові заспівали вдома гімн України: щемливе відео

Україна звільнила з полону 115 захисників

Ще 115 українських захисників нарешті повернулися додому з російського полону.

Ми пам'ятаємо про кожного й кожну. Шукаємо та докладаємо максимум зусиль, щоб повернути всіх,
– підкреслив Володимир Зеленський.

Президент подякував кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд. Наголосив, що це наближає звільнення наших військових, наших цивільних з російського полону.

Окрім того, український лідер подякував команді й партнерам, ОАЕ за те, що наші люди повертаються додому.

Україна звільнила з російського полону 115 захисників / Фото з телеграму Зеленського

Що відомо про обмін полоненими 24 серпня

  • Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що всі врятовані під час 55-го обміну – військовослужбовці-строковики. Зокрема, ті, хто потрапив у ворожу неволю під час героїчної оборони рідної землі ще в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
  • Вдалося визволити 9 незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків і 3 прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили "Азовсталь"). Усі врятовані цього разу – солдати, сержанти та матроси.
  • Також додому повертаються 6 нацгвардійців з гарнізону охорони Чорнобильської АЕС, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку, Херсонську й Луганську області.
  • Українські воїни, яких 24 серпня вдалося визволити з російської неволі, також брали участь у важких боях за Гостомель і запасний командний пункт Генштабу на Київщині, на Херсонщині – за пропускний пункт "Чонгар" на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом.
  • Чимало визволених захисників мають проблеми зі здоров'ям внаслідок поранень, а також через недотримання Росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні.
  • "Усі вони пройдуть медичний огляд, необхідне лікування, отримають психологічну допомогу, реінтегруються в наше суспільство та дістануть належні виплати", – наголосили в Координаційному штабі.
  • До речі, усі російські полонені, яких обміняли, – строковики з Курської області, які провели в полоні лише 2 тижні.