Ще один майданчик для деокупації Криму: що відомо
Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. Як зазначила посадовиця у коментарі "Радіо Свобода", Тюркський союз – це міжнародна організація, до якої входять тюркомовні країни.
Зверніть увагу Крим анексували "правильно": учасник України в ТКГ Фокін спробував виправдати Росію
Ми вважаємо, що це теж може бути майданчиком, де ми можемо піднімати тему Криму й кримських татар та тих наслідків, з якими стикається народ сьогодні, після окупації,
– зазначила Джапарова.
За її словами, також у планах української влади – безпекова конференція з питань Криму, організація в Києві щорічного кримського саміту тощо.
"Станом на зараз на всіх зустрічах з послами я потроху проговорюю ці наші ідеї. Ці напрацювання вже було передано офіційно президенту України. Ми тепер чекаємо на можливість запуску цієї платформи", – зауважила вона.
Заступниця очільника МЗС додала, що передбачатиметься широке коло консультацій, запрошення партнерів і заходи для того, щоб цю платформу оформити в певні ініціативи.
До речі Україна вийшла з авіаційних договорів СНД через польоти Росії до окупованого Криму
Коротко про анексію Криму
- Росія анексувала Криму у 2014 році. В Україні офіційною датою окупації є 20 лютого 2014-го.
- Підставою для анексії став так званий референдум, який окупанти провели під дулами автоматів.
- Відповідно до нього, 96,77% жителів Криму підтримали так зване приєднання півострова до Росії, у Севастополі цей показник становив 95,6%. Відомо, що результати цього референдуму були грубо сфальсифікованими.
- Вже через два дні, 18 березня 2014 року, в Кремлі відбулось підписання так званого Договору про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації.
- Передувало цим подіям прибуття на півострів так званих "зеленим чоловічків" із Росії. Вони допомогали колаборантам захоплювати важливі об'єкти: військові частини, аеродроми, урядові будівлі тощо. Вже потім господар Кремля Путін визнав, що мав до них стосунок, хоча спочатку усе спростовував.
- Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Росією українського Криму незаконними та засудили дії Росії. Крім того, країни Заходу запровадили економічні санкції.
- Натомість Росія усе заперечує та називає анексію Криму "відновленням історичної справедливості".