Про це 24 каналу розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, західний світ почав розуміти природу російського режиму і переконуватись, що Росія – це не тільки Владімір Путін та його оточення, а й російське населення, яке також стоїть за імперіалістичними намірами.
Читайте також Хочуть тікати: у Кремлі розробляють план евакуації у разі програшу у війні
Що думають на Заході
Павло Клімкін зазначив, що важливе не тільки те, що думають і говорять в західних країнах про поразку Росії, а воля до реалізації цих планів.
За словами ексміністра закордонних справ України, існує чотири точки зору на майбутнє Росії після поразки:
- показати Росії на її місце, а потім прослідкувати, щоб вона це виконувала;
- "перезавантажити" Путіна;
- перезавантажити російську систему та режим;
- щоб теперішньої Росії не було.
Клімкін скептично поставився до першої версії, оскільки тут важливіше не показати Росії на її місце, а поставити її на місце. Саме це буде означати спільну із Заходом перемогу України.
Всім прекрасно зрозуміло, що Путін не відступить. Бажання зруйнувати Україну, нашу державність, націю і все, що завгодно сидить у нього дуже-дуже глибоко,
– зазначив політик.
Говорячи про російського диктатора Владіміра Путіна, ексміністр переконаний, що він нічого не зрозумів з історії та дивиться на неї під власним кутом зору.
Він бачить історію і взагалі все в своєму перекривленому сенсі величі окремої російської цивілізації,
– сказав Клімкін.
Захід не дуже розраховує на перезавантаження Росії, оскільки вважає це не політично коректним, провокаційним та тим, що може призвести до ескалації.
Павло Клімкін розповідає, про те, що будуть робити із Росією після поразки: дивіться відео
Павло Клімкін категорично відкинув першу версію, пояснивши це тим, що ефект від цього не буде сталим, а загроза зі сторони Росії для України буде зберігатись й надалі, бо росіяни не вважають українців рівними собі.
Як мінімум, що влаштує Україну – це перезавантаження російського режиму. За словами політика, про це починають говорити на Заході, але поки що не дуже голосно через побоювання наслідків. Вакуум, який настане в Росії після такого перезавантаження складно передбачити, тому Захід побоюється цієї версії.
"Є поки що побоювання наслідків, побоювання того, а який вакуум залишиться в Росії, а що там буде, а хто буде контролювати озброєння, а хто буде там хазяйнувати й ще багато питань", – зазначив Клімкін.
Яке майбутнє пророкують Росії
- Існує декілька потенційних сценаріїв світу без Росії та практично всі вони зводяться до її поразки у війни проти України.
- Російський опозиціонер Ігор Яковенко переконаний, що, якщо Росія програє війну, то це не буде аналогією програшу нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Яковенко сумнівається, що бодай чиясь армія буде заходити на 1/9 частину суші, а тому найбільш вірогідними будуть перемовини з окремими регіонами.
- Політичний експерт Володимир Клочок негативно ставиться до можливого неконтрольованого розпаду Росії, бо це може спричинити внутрішні конфлікти та кризу з біженцями. Одним з прийнятних варіантів розчленування, експерт вважає, розпад за прикладом СРСР.
- У Кремлі почали потрохи змінювати риторику пропаганди, яка змінилась із "захопити Київ за 3 дні" до "таку велику країну так швидко не захопиш". Це може свідчити про те, що певні посадовці почали розуміти важкість ситуації та можуть готувати населення до ймовірного програшу.