Звільнення територій – це бонус до перемоги

Якщо ви готові сприймати як переможний лише сценарій-максимум, тоді будь-який інший ви будете сприймати як поразку. Далі читайте в колонці для сайту 24 Каналу.

До теми Ситуація продовжує погіршуватися: що відбувається на фронті

Якщо для вас перемога – це обов'язково розвал Росії, то тоді навіть вихід на кордони 1991 року ви будете сприймати як "зраду". Якщо для вас перемога – це тільки вихід на кордони 1991 року, то тоді, наприклад, зупинення ворога і вибивання його з території Запорізької та Херсонської областей для вас – це програш.

Тому інколи завищені очікування здатні призводити до колективної фрустрації в суспільстві.

Варто згадати про те, як виглядає реальне співвідношення сил та економічної потужності держав, що воюють, і зрозуміти один факт. Ми чинимо опір країні, яка за прогнозами всього світу мала перемогти нас у перші два тижні війни. Ба більше, ми навіть на третьому році війни не даємо країні-агресору вийти на кордони Донецької області. Це величезна перемога сама собою.

Тож маємо зберігати тверезість. Справжня перемога – це збереження України, яка буде одночасною і незалежною та матиме суверенітет.

Тому що можна бути, як Білорусь, тобто мати державність, але не мати суверенітету і не вирішувати власноруч свою долю.

Якщо в результаті нашої війни ми зможемо зберегти Україну, це й буде перемога. А будь-які звільнені території – це безумовно важливий, але лише бонус до головної мети.

Повну версію інтерв'ю з Павлом Казаріним – читайте за посиланням.