Такий невтішний висновок можна зробити із прогнозів експертів щодо розвитку конфліктів в Україні, Сирії та напруженої ситуації між США і КНДР, які зібрав Newsweek.

Читайте також: Нова стратегія Путіна на Донбасі: коли в Україні очікувати загострення на фронті

Так, не варто сподіватися на завершення війни на Донбасі у 2018 році, вважає колишній посол США в Україні Джон Гербст.

Словам глави Кремля Володимира Путіна про те, що солдатів РФ на території східної України нема, не можна довіряти, адже там насправді перебуває декілька тисяч російських військових.

За словами Гербста, цей конфлікт, який вже забрав понад десять тисяч життів, зараз зайшов у глухий кут, оскільки Україна виявилася більш сильною і стійкою, ніж очікувала Росія, а Кремль не хоче ініціювати повномасштабну атаку.

З іншого боку війна між Україною і Кремлем може "затягтися на кілька років, можливо, навіть на десять або більше", прогнозує дипломат. Разом із тим, Гербст зауважує, що час багато в чому на боці України, адже антиросійські санкції продовжують діяти, і рано чи пізно вони завдадуть великої шкоди. Тому Путіну доведеться згорнути російську кампанію в Україні, якщо він знову прийде до влади, запевнив колишній посол.

На його переконання, українські громадяни залучені у боротьбу проти свого сусіда-агресора, вони розуміють, що РФ захопила їхні території, натомість у російського уряду немає такої широкомасштабної народної підтримки.

Це війна між народом України і Кремлем. В силу цього Україна виявиться витривалішою, ніж Кремль,
– впевнений Гербст.

Читайте також: Все не так: Донбас ніколи не буде таким, як раніше

Щодо війни у Сирії, яка почалася у 2011 році, то, на думку Дженніфер Кафарелли, старшого фахівця з розвідки в Інституті вивчення війни у Вашингтоні, сценарій завершення бойових дій є вкрай малоймовірним.

"ІДІЛ готова і здатна продовжити свою повстанську діяльність. У "Аль-Каїди" є армія на заході Сирії, і вона має намір повернути війну в сирійські міста та відродити свій рух на сході країни. Режим Асада повністю залежить від Росії і від наданих Іраном шиїтських угруповань, які проводять наступальні і оборонні операції, проте режим все ще сподівається повернути собі всі території держави", – пояснила Кафарелла.

Більше того, за словами експерта, зараз немає ніякого значимого мирного процесу для Сирії, оскільки той "дипломатичний шлях", який пропонують Росія, Іран і Асад, – це "обман", головне завдання якого полягає в тому, щоб якомога довше підтримувати режим Асада.

Асад ніколи не проявляв готовність вести переговори на умовах, які могли б бути прийнятними для опозиції. США не зробили нічого, щоб переконати його в необхідності зробити це. Штати відступили, дозволивши Росії та Ірану підтримати його режим,
– константувала Кафарелла.

Читайте також: Путін перевершив всі межі цинізму щодо Сирії, – німецьке видання

Конфлікт між США та КНДР, який донедавна жеврів, проте розпалився на тлі декількох випробовувань міжконтинентальних балістичних ракет у Північній Кореї, може перерости у широкомасштабну війну, йдеться у статті.

"Найгірше, що може статися, – це якщо ми несвідомо скотимося до війни, яка може мати вкрай драматичні наслідки", – заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. А сенатор-республіканець Ліндсі Грехем зазначив, що ймовірність того, що Трамп розв'яже війну з Північною Кореєю, дорівнює приблизно 30%.

Експерти з наукових кіл теж стурбовані тим, що в 2018 році може початися війна, пише американське видання.

Зокрема, Чарльз Армстронг, історик і професор фонду вивчення Кореї в Колумбійському університеті, вважає, що війна з КНДР малоймовірна у 2018 році, "але все ж більш можлива, ніж будь-коли з моменту ядерної кризи 1994 року".

Щоправда, як переконаний науковець, на початку наступного року Трамп проведе переговори з режимом Кім Чен Ина, адже у підсумку це єдиний спосіб уникнути конфлікту, додав Армстронг.

Читайте також: США різко змінили позицію щодо КНДР