Після переговорів у Парижі Клімкін розповів про результати зустрічі журналістам, передає УНІАН.
Сьогоднішня зустріч є черговим етапом, але говорити про вирішальний прогрес, враховуючи реальну ситуацію з безпекою, враховуючи, що вчора у нас було 63 обстріли, враховуючи, що ОБСЄ немає жодного доступу до багатьох регіонів Донбасу і до українсько-російського кордону, не можна,
— зауважив він.
За словами Клімкіна, російський міністр Лавров не був готовий заглиблюватись у питання безпеки в плані забезпечення доступу для СММ ОБСЄ.
"Він запропонував залишити це на розгляд експертів в Мінську, тому він висловив готовність підтримувати лише концептуальні ідеї та деякі пропозиції ОБСЄ. Але нам потрібна комплексна безпека", — наголосив голова українського зовнішньополітичного відомства.
Читайте також: Кремль готовий "вплинути" на бойовиків у питанні проведення виборів, — Лавров
Безпека — це відведення всієї зброї, що там є. Без безпеки ми не можемо просуватися у напрямку виборів,
— озвучив Клімкін позицію Києва.
Попри відсутність вирішального прогресу, Клімкін відзначив, що українській стороні переговорів вдалось чітко представити своє бачення безпеки.
Клімкін нагадав, що на ці переговори українська делегація їхала з трьома ключовими пріоритетами. Першим з них є власне безпека.
Це, по-перше, організація цілого ряду баз СММ уздовж кордону, можливість проводити інспекції, встановлювати відповідне технічне обладнання, яке б контролювало кордон і найбільш критичні точки як вдень, так і вночі, можливості присутності СММ з нашого боку. Ми вважаємо, що ця пропозиція, в разі її реалізації, буде здатна достатньо ефективно забезпечити моніторинг ділянки українсько-російського кордону, яку ще поки що не контролює Україна,
— уточнив міністр.
Читайте також: Німеччина дорікнула Києву і Москві через Мінські домовленості
Українська сторона, за його словами, зробила особливий акцент на встановленні зони безпеки — такої, як у Дебальцево, або навколо донецького аеропорту.
"Ми зробили акцент на необхідності обміну заручниками. Все, що відбувається зараз, це відсутність жодного прогресу — ми змогли здійснити дуже обмежений обмін", — констатував Клімкін.
Нагадаємо, на переговорах у Парижі "нормандська четвірка" домовилась про розмінування і заборону на навчання зі стрільбою поблизу лінії розмежування.