Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

Читайте також: Похорон санкцій, – Безсмертний розкритикував Макрона за розмову з Путіним

Рішення президента Франції Макрона і президента США Трампа запросити Путіна до участі в саміті G7 у 2020 році говорить про те, що Росія залишається важливим гравцем на світовій арені. Це гра Заходу на умиротворення Росії. Тобто ніхто не хоче воювати за Україну з Росією,
– вважає Сергій Постоловський.

Читайте також: Громадянство України для росіян: що це означає і хто може отримати паспорт

Експерт зауважує, за п’ять років після виключення Росії з G8 Путін не пішов на жодну поступку щодо усіх геополітичних конфліктів, де ініціатором і активним учасником є РФ. І не має таких намірів. Тому Трамп і Макрон хочуть запросити Путіна в G7. До того ж, зауважує Постоловський, Путін під час нещодавньої зустрічі з Макроном заявив, що готовий зустрітися в Нормандському форматі, але спочатку Україна повинна надати Донбасу особливий статус.

У питанні повернення Росії в G8 – Україна один із елементів. Є конфлікт Заходу з Росією по Арктиці, Сирії, Венесуелі. Але Україна з точки зору європейської безпеки є надважливим питанням. США і Франція дають Росії час до 2020 року, щоб Кремль врегулював питання з Україною,
– зазначає Постоловський.

За його словами, позицію США і Франції, швидше за все, підтримає і Німеччина. Тому Україні на дипломатичному рівні потрібно надавати конкретні аргументи. Приміром, що після повернення Росії в ПАРЄ права людини в РФ і далі порушуються. Особливо, під час останніх масових протестів у Москві.

Крім того, Києву треба співпрацювати із Великобританією. Також з конгресом і сенатом США – як із республіканцями, так і демократами. Можливо, з Китаєм. Україні є, що запропонувати Китаю. З точки зору інвестицій Україна цікавить Китай. Плюс говорити з великими друзями України – країнами Балтії. Щоб вони в ЄС впливали на рішення Франції і Німеччини щодо Росії.

Чому Росію виключили з "Великої вісімки"? Після анексії Криму 24 березня 2014 року Росію формально виключили зі списку G8. "Велика вісімка" (G8) — міжнародний клуб, що об'єднував Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Росію, США, Францію та Японію. Вони узгоджують підходи до важливих міжнародних проблем.

Президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови 20 серпня вирішили запросити Путіна до участі в саміті G7 у 2020 році. Фактично це перетворюватиме саміт "Великої сімки" у зустріч "Великої вісімки", чого не було вже п'ять років – з початку російської агресії в Україні. Ініціатором ідеї, начебто, був Макрон, а Трамп – підтримав.