— Перемога полягає в тому, що у нас з'являється реальна можливість притягнути до відповідальності після серйозного міжнародного розслідування путінський режим за фактом тих злочинів, які вчинила Росія проти України. Я вважаю, що це буде новим "процесом століття".

Я вважаю, що питання терракта, скоєного проти малайзійського боїнгу буде розглянуто одним з основних. Але в цілому це буде входити в загальний список питань.

— Варто уточнити, що Україна погодилася на юрисдикцію міжнародного кримінального суду починаючи, як сказано в самому договорі, з 20 лютого 2014 року, тобто з моменту розстрілу людей на Майдані. Таким чином ми можемо бути впевнені, що буде розслідуватися повна ланцюжок подій, а не конкретні події.

Безумовно, рішення про початок розслідування поки немає – його прийматиме прокурор. Є прокурор, який має розглянути питання пріемственності даної справи на основі всіх юридичних міжнародних правових підстав. І я дуже сподіваюся, що тут не втрутиться політика.

— Я вважаю, що є європейський суд з прав людини, де йдеться саме про порушення конвенції, але саме на сьогоднішній момент Україна зібрала необхідну кількість підстав і доказів, які будуть пред'явлені під час розслідування і під час самого процесу в МКС.

Також варто розуміти, що війна в Україні є як фактично, так і юридично. І те, що у нас це називається "АТО" - це швидше питання внутрішньої термінології, а не понять, якими оперує МКС.

— Щодо можливої ​​тривалості процесу: варто розуміти, що той же "Нюнбергскій процес" насправді тривав лічені місяці, але я б не проводив саме такі аналогії. У нашому випадку доречніше порівнювати з судом над Мілошевичем: міжнародний трибунал по колишній Югославії. І так, це може зайняти кілька років. Але сам факт розслідування і того, що це, безумовно, буде гучний процес. Це вже величезна перемога.