Про це він заявив під час виступу перед фахівцями Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House.

До теми Наближення кінця війни не бачимо, Росія не робить для цього кроків, – Зеленський

Президент зауважив, що цей крок потрібен для того, щоб зупинити війну між Україною та Росією.

Я вважаю, що крок мінімальний перед тим, як закінчити всю війну, мінімальний крок – він є… Щоб розблокувати, скажімо так, дипломатичний формат відносин для зупинення війни між Україною і Росією, то і крок повинен бути – відновити ситуацію, яка була до повномасштабного вторгнення – до 24 числа (лютого – 24 канал),
– заявив Володимир Зеленський.

Він ще раз підкреслив, що повноцінно говорити з Росією можна буде лише тоді, коли російські військові відійдуть на "тимчасові контактні лінії або розмежувальні лінії".

Тоді можна говорити, повноцінно. Я так вважаю,
– додав президент.

Він також вважає, що хоч Росія руйнує "всі наші мости", ще "не всі мости для цього зруйновані".

Раніше глава держави вкотре заявив, що якщо Росія знищить українських військових і цивільних, які перебувають на території заводу "Азовсталь" у Маріуполі, на перемовинах можна ставити остаточну крапку.

Дипломатичні переговори Росії й України: коротко про головне

  • Нагадаємо, що переговори України з Росією стали на паузу після того, як викрились злочини російської армії проти мирного населення у Київській області.
  • Наразі українська сторона веде перемовини лише щодо обміну полонених та гуманітарних коридорів.
  • Президент України Володимир Зеленський неодноразово казав, що готовий до зустрічі з Путіним. Натомість Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба переконаний, що чим швидше Путін погодиться на зустріч із Зеленським, то тим більше шансів закінчити війну. Але Кремль не поспішає організувати зустріч двох президентів.
  • Раніше Зеленський чітко запевнив, що якщо росіяни знищать "Азовсталь" й захисників Маріуполя або ж організують псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях, то Україна вийде з переговорного процесу.
  • Тим часом Туреччина дуже хоче організувати зустріч Зеленського та Путіна. Зокрема на це сподівається міністр оборони країни.
  • Натомість Дмитро Кулеба заявив, що готовий подолати огиду та зустрітися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Але у Кремлі не готові йти навіть на такий крок.

Вас може зацікавити – нічне звернення Зеленського за 6 травня: дивіться відео