Відповідне рішення про вшанування пам'яті Степана Чубенка прийняли 5 серпня на позачерговій сесії Краматорської міської ради.

Дізнайтеся більше Вибили зуби та вбили пострілом в голову: 7 років трагічного вбивства Степана Чубенка

Школа в Краматорську матиме ім'я Степана Чубенка

Депутати прийняли рішення про перейменування загальноосвітньої школи I – III ступенів № 12 на Краматорський заклад загальної середньої освіти №12 імені Степана Чубенка,
– йдеться у повідомленні.

Ініціювали це рішення і школярі, і педагогічний колектив закладу, і депутати міськради, і загалом громадськість Краматорська.

Виконувачка обов'язків начальника міськуправління освіти міста Олена Дрига розповіла "Укрінформу", що мама Степана продовжує працювати в цій школі вчителем російської мови та літератури. Тому це рішення депутатів для неї, як і для всіх працівників та учнів школи, є дуже важливим та цінним.

Бойовики вбили 16-річного Степана Чубенка: що відомо

  • Хлопець мріяв стати професійним футболістом, був воротарем футбольного клубу "Авангард" (Краматорськ).
  • У 2014 році разом з друзями брав участь у мітингах на підтримку цілісності України. Хлопці носили воду, продукти, засоби гігієни українським військовим, які прибули в місто.
  • Степан допомагав спускатися в сховище літнім людям під час ворожих обстрілів, носив їм воду. Він зняв з міської площі прапор так званої "ДНР", ризикуючи власним життям.
  • У червні 2014 року бойовики з батальйону "Керч" затримали його у Донецьку. Це могло статися через синьо-жовту стрічку на рюкзаку.
  • За інформацією розслідування, російські найманці застосовували до хлопця тортури, а тоді розстріляли за його проукраїнську позицію.
  • Степана Чубенка посмертно нагородили орденом "Народний Герой України" й орденом "За мужність" III ступеня.
  • Правоохоронці встановили імена вбивць підлітка – це бойовики Вадим Погодін, Юрій Москальов і Максим Сухомлинов. Восени 2018 року український суд заочно засудив усіх 3 до довічного ув'язнення. Злочинці переховуються у Росії.