Трудовий колектив вже неодноразово вносив подання на відзначення Олександра Семеновича Зеленського, розповів Денис Шмигаль у своєму фейсбуці.

Цікаво Батько Зеленського: Розчарування – у тупих

Він наголосив, що з такою вимогою колектив виступає ще з 2017 року, тобто за два роки до того, як президентом України став Володимир Зеленський – син науковця.

Тому викладачі університету просять забезпечити об'єктивну оцінку заслуг Олександра Зеленського, винятково виходячи з особистих здобутків і досягнень претендента,
– пояснив Денис Шмигаль.

Він також зауважив, що проєкт постанови про відзначення набув резонансу в ЗМІ, а тому прем'єр вирішив пояснити, що сталося. Глава уряду відзначив, що цей проєкт був відкладений лише для доповнення списку претендентів.

"Закликаємо трудові колективи вищих навчальних закладів протягом двох наступних тижнів подати списки кандидатів на державні стипендії, аби уряд ухвалив рішення до 1 жовтня – Дня працівника освіти", – наголосив прем'єр-міністр.

Резюмуючи, він відзначив, що Кабінет Міністрів України прагне, щоб усі визначні діячі освіти отримали відповідну відзнаку від держави.

Чому про це говорили ЗМІ?


Напередодні засідання уряду 2 вересня на сайті Кабміну з'явився проєкт постанови про відзначення працівників сфер науки й освіти державними стипендіями. Серед них був й Олександр Зеленський. Тож багато ЗМІ поширили цю новину в контексті, що "Володимир Зеленський хоче відзначити власного батька".

Чергову хвилю обговорень викликав той факт, що проєкт постанови зняли з розгляду. Мовляв, уряд передумав після того, як про це дізналися журналісти.

Коротко про Олександра Зеленського:

  • Нині він відомий передовсім як батько Президента України Володимира Зеленського. Втім він є й доволі відомим науковцем. Олександр Зеленський має звання доктора технічних наук і є завідувачем кафедри інформатики й інформаційних технологій Криворізького економічного інституту.
  • Нині старшому Зеленському 72 роки, а живе він у Кривому Розі, де й народився. Він має 140 публікацій, є співавтором 4 монографій, постійно бере участь у міжнародних конференціях.
  • У 2019 році Олександр Зеленський зізнався, що "не хоче обтяжувати себе вивченням української мови". Він заявив, що в університеті коректує статті українською від студентів, бо українською "немає жодної нормальної технічної книги".