Набуде закон чинність на наступний день після публікації – 31 грудня 2019 року. Документ передбачає відтермінування до 1 січня 2020 року штрафів у 170 тисяч гривень, які виписали власникам авто на єврономерах. Тобто діятиме всього одну добу. На кого ж склали відповідні матеріали, будуть змушеними виплатити всього 8,5 тисячі гривень, а не вищезазначену суму.

До слова: Нова формула розмитнення авто на єврономерах: що сьогодні пропонують в уряді

Відповідно до закону, формально з перших днів нового року правоохоронці отримують право штрафувати власників авто на єврономерах. Раніше у МВС запевняли, після 1 січня вони все ж не чіпатимуть власників машин на єврономерах.

Крім того, юристи підкреслювали, що правом штрафувати зможуть скористатись лише митники, бо патрульні не мають доступу до відповідних баз даних. Водночас власники "євроблях" нібито можуть уникнути штрафу навіть від робітників митної служби, якщо матимуть з собою пакет необхідних документів.

Відзначимо, що 20 вересня Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відтермінування штрафів для власників авто на іноземній реєстрації до 20 листопада 2019 року. Кабмін вирішив відкласти штрафи до 1 січня 2020 року.

Раніше лідер громадської організації "Авто Євро Сила" Олег Ярошевич у коментарі 24 каналу розповідав, що сьогодні в Україні налічуються 800 тисяч авто з іноземною реєстрацією, і на їхніх власників також треба зважати.

До тих, хто не розмитнить свої "євробляхи", вживатимуть жорсткі штрафні санкції. Штрафи стали значно більші.

- 17 тисяч гривень штрафу – за перевищення від 10 до 20 діб;
- 85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;
- 170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.


Схема розмитнення авто, що діє в Україні станом на грудень 2019 року / Інфографіка 24 каналу

До теми! Українка спалила своє авто на єврономерах через майбутні штрафи: відео