Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання заявив, що рішення ухвалили до моменту, поки уряд знайде адекватне рішення "як вийти з цієї ситуації".

Зверніть увагу: Розмитнення євроблях і штрафи: що варто знати

Ми надаємо розпорядження органам поліції не застосовувати штрафні санкції (до власників авто на єврономерах – ред. 24 канал),
– додав Гончарук.

Гончарук зауважив, що відповідне рішення Кабмін прийняв, щоб уникнути конфліктів. Прем'єр сказав, що міністр транспорту постійно комунікує з активістами.

До речі, 2 жовтня під будівлю Верховної Ради на акцію протесту вийшли власники автомобілів на європейських номерах. Вони вимагали остаточно розв'язати проблеми з розмитненням "євроблях", повернути техогляд, а також ще в жовтні (до ухвалення бюджету на 2020 рік) розглянути законопроєкт про доступне розмитнення і скасування акцизу.

Цікаво: Скільки власників "євроблях" вже отримали штраф

Законопроєктом №1030 Зеленський збільшив термін, протягом якого власники автомобілів на єврономерах можуть розмитнити свій автомобіль без застосування штрафів. Водночас розмитнити свої автомобілі їхні власники зможуть лише за 100-відсотковими ставками акцизного збору.

До тих, хто не розмитнить свої "євробляхи" до вказаного періоду, вживатимуть жорсткі штрафні санкції. Відтепер штрафи стали значно більші.

- 17 тисяч гривень штрафу – за перевищення від 10 до 20 діб;
- 85 тисяч гривень – за перевищення від 20 до 30 діб;
- 170 тисяч гривень або конфіскація ТЗ – за перевищення більш ніж на 30 діб.


Нова схема оподаткування "євроблях" / Інфографіка 24 каналу