Про це розповіла повноважна пані посол України в США Оксана Маркарова. Яку допомогу Україна отримала сьогодні, 14 травня, – далі.

Читайте також Треба почекати місяць, щоб відчути ленд-ліз, – Притула

Ліки, продукти та авто: нова партія допомоги від США

Як розповідає Маркарова, черговий літак доправив до України 105 тонн важливої допомоги:
  • 3 автомобілі швидкої допомоги для Державної служби України з надзвичайних ситуацій (вже прямують на Схід, де вони найбільше потрібні),
  • 220+ палет медикаментів та медичного обладнання,
  • харчові продукти тривалого зберігання.

Робота кожного та кожної є неоціненною. Дякую за всю вашу працю та допомогу,
– написала пані посол України в США у соцмережах.

Швидкі, медикаменти та харчі: США доправили до України 105 тонн важливої допомоги
США доправили до України 105 тонн важливої допомоги / Фото Оксана Маркарова

Ухвалення ленд-лізу: головне

Нагадаємо, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз. Відтепер Сполучені Штати Америки зможуть постачати Україні озброєння та іншу допомогу за спрощеною процедурою.

  • На брифінгу після підписання документу Байден заявив, що цей важливий крок є витратним. Утім, наголосив, що він допоможе українському народу в боротьбі за демократію.
  • Президент України Володимир Зеленський подякував Америці за ухвалення такого закону. Крім того, за його словами, ленд-ліз не варто називати позикою.
  • Денис Шмигаль наголосив, що під час Другої світової війни саме ленд-ліз став одним із ключових факторів перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом.
  • Глава Офісу Президента Андрій Єрмак детально пояснив, що передбачає ухвалення ленд-лізу для України. Він підкреслив, що завдяки цьому наша держава отримає доступ до ресурсів, які допоможуть пришвидшити перемогу над Росією.
  • Російський правозахисник Марк Фейгін розповів, що в Росії почали перейматись допомогою, наданою Україні. За його словами, американське озброєння кардинально змінить оперативну картину на всіх фронтах.
  • Член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський розповів, на які види зброї Україна чекає від США. Він зазначив, що нам потрібна більш сучасна і точна ракетна техніка, яка дозволить на більших відстанях вражати цілі ворога.

Варто знати – Веніславський розповів про озброєння для України: деталі у відео