Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Владислав Селезньов. Він вважає, що операції на лівому березі Херсонщини суттєво впливають на агресора, однак на швидкий успіх Сил оборони розраховувати не варто.

Дивіться також Окупанти оголосили евакуацію в Новій Каховці: куди вивозитимуть людей

Як впливає на окупантів ситуація на Херсонщині

Угруповання російських військ на у Херсонській області налічує десятки тисяч військових. І якби не активні бойові дії на лівому березі Дніпра, переважну частину його перекинули б на інші ділянки фронту.

"Зараз же ворог змушений тримати серйозні сили на Херсонщині через побоювання, що українські морпіхи, які утримують три плацдарми глибиною від 3 до 8 кілометрів, можуть рушити далі", – пояснив військовий експерт.

Які перспективи ЗСУ на Херсонщині

В коротко- та середньостроковій перспективі не варто розраховувати на швидкий успіх Сил оборони на лівому березі Дніпра. Залишається актуальним питання ресурсів та логістики на цьому напрямку.

Восени 2022 року, відступаючи, ворог знищив 4 мости через Дніпро. А навести понтонні переправи на цій ділянці є надзвичайно складним завданням, не кажучи вже про убезпечення її від ворожої авіації та артилерії,
– зазначив Селезньов.

Для того, щоб російська артилерія не мала змоги знищити таку переправу, потрібно збільшити плацдарм з 8 до 25 кілометрів. Але для цього потрібні додаткові ресурси, які, своєю чергою, без переправи не вийде доставити.

Частково із цим могли б допомогти F-16, але вони будуть в Україні не раніше, аніж у березні 2024 року. А за цей час ситуація на полі бою може суттєво змінитися. Не додають оптимізму й затримки в постачанні озброєння країнами Заходу.

Що відомо про бойові дії на Херсонщині

  • Вперше про бойові дії на лівому березі Херсонщини офіційно повідомило командування Корпусу морської піхоти 17 листопада, зазначивши, що на той час внаслідок операції Сил оборони ворог втратив понад 3000 військових вбитими та пораненими.
  • В перші тижні проведення операції серед військових агресора фіксували панічні настрої, але з плином часу ситуація на цьому напрямку стабілізувалася: Росія не спроможна витиснути українські підрозділи з плацдармів, натомість Силам оборони під шквальним вогнем вкрай непросто збільшувати контрольовану територію.
  • Користуючись ситуацією, Українські підрозділи намагаються вражати якомога більше техніки загарбників, в тому числі й за допомогою FPV-дронів. Наявність українських плацдармів на лівому березі допомагає дещо зменшити вогневе ураження підконтрольного Україні правого берегу Дніпра.