Симоньян видала чергову цинічну заяву, оскільки їй не сподобалися, як грузини під час мітингу вигукували "Сухумі". Йдеться про грузинське місто, яке Росія окупувала, пише 24 Канал.

Дивіться також На чиєму боці Грузія: чому народ і влада не мають спільної позиції щодо війни в Україні

Симоньян заявила про другий фронт для Росії

Пропагандистка написала у своїх соціальних мережах, що нібито протести в Грузії були потрібні, щоб відкрити для Росії "другий фронт". З одного боку, Симоньян, ймовірно, розчарована тим, що російський сценарій у Грузії не пройшов.

Зокрема, 10 березня парламент Грузії відхилив закон про іноагентів, який діє в Росії. Саме цей законопроєкт спричинив масові протести. І, на відміну від росіян, грузини свого досягли.

З іншого боку, Симоньян, можливо, публічно висловила свої побоювання щодо "другого фронту". Росія зазнає невдач в Україні й відкриття другого фронту буде смерти подібним для кремлівського режиму. Відтак, вона наперед намагається виправдати майбутні невдачі Москви.

У контексті протестів у Грузії Симоньян видала погрозу на адресу Тбілісі. Зокрема, вона написала, що в разі повторення серпня 2008, коли Росія напала на Грузію, цього разу "ніхто цацькатися" з Грузією нібито не буде.

Вона пригрозила, що Росія не буде відправляти війська в Грузії, а натякнула на ракетні удари по Тбілісі. Можна припустити, що відповідна риторика Симоньян свідчить про те, що Кремль починає втрачати важелі впливу на Грузію, де відверто проросійський уряд.

Причому Симоньян у контексті ударів по Грузії сказала, що в Тбілісі немає Києво-Печерської Лаври, натякаючи, що саме тому росіяни не будуть себе стримувати. У своєму дописі вона відверто натякає, що Росія готова до ударів по цивільних у Грузії.

Що відбувається у Грузії

  • Парламент Грузії 10 березня скасував законопроєкт про "іноагентів", який спровокував масові протести. Грузинські депутати відхилили законопроєкт "про прозорість іноземного впливу" в другому читанні.
  • Цей крок був необхідний для того, щоб ухвалений у першому читанні проєкт офіційно був вилучений з розгляду. Голосування відбулося, незважаючи на те, що парламент мав не працювати протягом тижня через пошкодження, заподіяне протестами.
  • Учасники мітингу, які зібралися під парламентом, оплесками зустріли новину про відхилення закону. Демонстранти біля грузинського парламенту тримають плакати "We are Europe!"