Про його діяльність 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Він пояснив яким чином поява російського десанту змінила ситуацію на фронті.

Дивіться також Росія збільшила кількість ударних гелікоптерів через контрнаступ ЗСУ, – розвідка Британії

Десант їх не рятує

В нормальних збройних формуваннях десантні підрозділи використовуються для захоплення плацдармів і вкидання у тил ворога повітряно-десантним шляхом, пояснив Череватий. Росіяни мали таку спробу в Гостомелі ще у 2022 році, але закінчилася вона тим, що окупанти втратили значну частину своєї так званої десантної "еліти".

В російських радянських традиціях – якщо з'явилися десантники, то значить зовсім біда,
– відзначив речник.

Сергій Череватий про ситуацію на фронті: дивитись відео

В концепції радянської армії, десант посилали на ті чи інші ділянки фронту, як краще підготовлену піхоту, додав речник. Власне, саме таку роль наразі виконують російські десантні підрозділи у Бахмуті. Вони не проводять штурмових дій, а окопуються.

"Вважається, що вони краще підготовлені, хоча оновлені значною мірою за рахунок мобілізованих. Росіяни вірять, що це виручить їхнє положення. Але, як показав досвід попередніх боїв, коли у нас скомплектовані резерви, є сили ураження, засоби, то наші штаби переграють їх в прорахуванні всіх можливих дій. Це показали і Київська, і Харківська операції – десант їх не спасає", – додав Сергій Череватий.

Ситуація на фронті: основні новини

  • Останнім часом на Бахмутському напрямку зменшилась кількість атак, окупанти стали обережнішими. За останню добу відбулось одне боєзіткнення, за минулу – одне, за позаминулу – два.
  • Окупанти хотіли створити пастку для ЗСУ, захопити Бахмут та вийти на кордон Донецької області. Ворог планував поступово знищувати українські війська, щоб українські оборонці не думали про контрнаступ. Утім, цей план не спрацював і ситуація перевернулася.
  • У Міноборони України заявляють, що військові плани реалізуються відповідно до оцінок. Нашим військовим вдається перехопити ініціативу на фронті. Утім, вкрай необхідне далекобійне високоточне озброєння.