Україна чинить опір повномасштабній російській агресії уже 627 днів. Про головні події цієї доби – читайте у тексті 24 Каналу.
Дивіться також Привид Третьої світової? Що може змінити історична зустріч Байдена та Сі в Сан-Франциско
Українська делегація приїхала у США
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що він прибув до США разом з українською делегацією. Її очолює віцепрем'єрка Юлія Свириденко. Володимир Зеленський залишився в Україні.
Єрмак анонсував зустрічі у Білому Домі, Конгресі та аналітичних центрах. Також делегати побачаться з представниками громадських організацій. В рамках візиту обговорюватиметься Формула миру, зміцнення оборони України, всебічне поглиблення співпраці та інші теми.
ПВК "Вагнера" розділили на 3 групи
За даними розвідки Великої Британії, після ймовірної смерті Євгенія Пригожина вагнерівці розділилися на 3 групи. Велику частину ПВК "Вагнера" асимілювала Росгвардія. В її складі створили новий підрозділ з вагнерівців, який міг очолити син "кухаря" Владіміра Путіна Павєл Пригожин. Частину найманців могла завербувати ПВК "Редут". А медики-вагнерівці увійшли до складу чеченського спецпідрозділу "Ахмат" Рамзана Кадирова.
Ввечері Росія атакувала Україну ракетами
Пізно ввечері Росія випустила в бік України кілька ракет. За неофіційною та попередньою інформацією від моніторингових каналів, це могли бути крилаті ракети. Повітряні сили ЗСУ повідомляли про рух ворожих цілей в напрямку Кривого Рогу та закликали місцевих жителів перебувати в укриттях.
Під ударом росіян у Харкові був цивільний об'єкт
Російські окупанти вдарили по Шевченківському району Харкова. Під вогнем ворога опинився цивільний об'єкт.
Зеленський повідомив про небезпеку
Володимир Зеленський традиційно звернувся до українців. Президент наголосив, що Росія може посилити свої атаки дронами та ракетами по інфраструктурі України.
Як зміна погоди вплине на ситуацію на фронті
У ЗСУ розповіли, що якщо підуть значні дощі, ворогу буде досить важко застосовувати техніку на фронті. Водночас воїни ЗСУ матимуть таку ж ситуацію.
Українська делегація прибула до США
Українська делегація прибула до США. Зокрема, до неї увійшли Андрій Єрмак та Юлія Свириденко. Єрмак наголосив, що матиме зустрічі у Білому Домі, Конгресі, аналітичних центрах, з представниками громадських організацій.
Російські окупанти вдарили по Харкову
У Харкові пролунала низка вибухів.
Як почувається тигриця Тигрюля
Тигриця Тигрюля постраждала під час обстрілу Києва. Наразі вона не може підвестися й перебуває під наглядом ветеринарів.
У Мелітополі ліквідували російських офіцерів
У Мелітополі погуляла гучна "бавовна". Потужно вдарили по "Новій пошті", де окупанти облаштували штаб. Відомо, що на концерт до Кобзона вирушили щонайменше 3 офіцерів.
Взимку Україні вистачить енергоресурсів
Міністр енергетики Герман Галущенко у етері телемарафону розповів, що Україні вистачить енергоресурсів, щоб пережити цю зиму. За його словами, у влади є розуміння того, що потрібно для роботи у разі нових масованих обстрілів енергетики.
Галущенко наголосив, що Україна має достатньо ресурсів на зиму.
У ДПСУ розповіли про підняття прапора в селі Тополі
Напередодні, 11 листопада, прикордонники підняли український прапор у селі Тополі. Населений пункт розташований у сірій зоні на Харківщині.
Ситуація там непроста, перебування українських захисників ускладнено. На цій ділянці ворога вдалося відкинути.
Росіяни намагаються повернути втрачене на Бахмутському напрямку
Бахмутський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. Там активізувалися бойові дії, а росіяни намагаються наступати.
Командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що на Бахмутському напрямку росіяни активізувалися. Вони намагаються відбити раніше втрачені позиції.
Чи брала Україна в оренду ППО
Речник командування Повітряних сил ЗСУ в ефірі телемарафону наголосив, що не робив заяв про оренду ППО. Водночас Юрій Ігнат зазначив, що були випадки коли Україна брала комплекси, втім, вже повернула їх.
Ніхто ППО ось так не візьме і не віддасть в оренду, тому що його просто мало,
– сказав Ігнат.
Окупанти вдарили по бібліотеці імені Гончара в Херсоні
Російські загарбники атакували Херсонську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олеся Гончара. Внаслідок обстрілу в будівлі виникла пожежа.
Глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що приміщення зазнало суттєвих руйнувань.
Сирський відвідав Бахмутський та Лиманський напрямки
Він розглянув на місцях варіанти подальших дій, способи підвищення ефективності бойового застосування наших військ.
В ході роботи було визначено конкретні завдання щодо підвищення якості навчання.
Росія вбила на Донеччині трьох людей
Протягом доби окупаційні війська завдали по цивільному населенню 9 ударів. Ворог бив з РСЗВ «Град» та артилерії.
Пошкоджено 32 цивільних об’єкти – 30 житлових будинків, дитячий садок, автомобіль.
Втрати ворога на Півдні
Противник збільшив кількість авіаударів. Зокрема, із застосуванням керованих авіабомб.
Підрозділи ракетних військ та артилерії зі складу ОСУВ Таврія протягом доби виконали 1067 вогневих завдань.
Загальні втрати ворога склали 572 особи.
Знищено 32 одиниці військової техніки. Зокрема, 2 танки, 14 ББМ, 3 артсистеми, 2 ПТРК, 7 БпЛА, 1 автомобіль та 3 одиниці спецтехніки. Також знищено 4 склади боєприпасів та ще один важливий об’єкт противника. Ще 21 одиницю військової техніки ворога пошкоджено.
Вночі окупанти запускали ракети за складним маршрутом
Росія вночі атакувала Південь України з допомогою балістики та керованих авіаційних ракет. Наші військові зуміли ліквідувати ворожу ціль у Миколаївській області.
Вороги атакували керованими ракетами за складним маршрутом. Сили оборони Півдня пояснили, що є влучання.
Росія перемістила не лише кораблі, а й підводні човни якомога далі від Криму
Росія першими перебазувала до Новоросійська 10 носіїв крилатих ракет, які дошкуляють нам найбільше. Адже фактично в бойових діях беруть участь лише вони.
Щодо логістики, то вона для росіян ускладнюється суттєво. Тому тут теж є проміжні цілі, яких ми досягнули в цьому сенсі. Адже логістика в них побудована так, що обслуговування платформ, які несуть крилаті ракети відбувається тільки в Севастополі.
Речник Військово-морських сил Збройних Сил України Дмитро Плетенчук уточнив, що наразі Кремль залишив у Чорному морі тільки два патрульні кораблі: сторожовий та протичовновий корабель. Вони охороняють Кримський міст.
Росії доводиться все частіше проводити лобові атаки піхотою
Росія не шкодує своїх солдатів та доволі часто проводить лобові штурми на фронті. Аналітики Інституту вивчення війни пояснили, з чим це пов'язано.
11 листопада один мілблогер наголосив, що такі штурми українських укріплень у лісових масивах Донецької та Луганської областей не допоможе російській армії прорвати лінію фронту. Росія не має ресурсів для підготовки достатньої кількості особового складу.
Оновлена статистика втрат ворога
Кремль продовжує марні спроби захопити Україну, проте тільки зазнає втрат. Так, за останню добу ворог втратив на війні в Україні 1100 одиниць особового складу.
- танків – 5349 (+7);
- бойових броньованих машин – 10073 (+32);
- артилерійських систем – 7559 (+32);
- РСЗВ – 881 (+2);
- засоби ППО – 580 (+1);
- літаків – 322 (+0);
- гелікоптерів – 324 (+0);
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5632 (+12);
- крилаті ракети – 1560 (+1);
- кораблі /катери – 22 (+0);
- підводні човни – 1 (+0);
- автомобільної техніки та автоцистерн – 9944 (+19);
- спеціальна техніка – 1078 (+9)
Ситуація на Сумщині
Вночі росіяни здійснили 2 мінометні обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Обстрілів зазнали Миропільська (4 вибухи) та Великописарівська (3 вибухи) громади.
Росіяни нібито збили над Бєлгородською областю БпЛА
Росіяни заявили, що нібито їхня ППО знищила вночі український безпілотник над Бєлгородською областю.
Ситуація на Херсонщині
За минулу добу 12 разів російські війська обстріляли населені пункти Херсонської міської територіальної громади та використали для цього 71 снаряд.
Ураження зафіксовані в Херсоні, Комишанах, Антонівці, Придніпровському та Садовому.
Внаслідок російських ворожих обстрілів Херсонської МТГ за минулу добу 3 жінок зазнали поранень середнього ступеня тяжкості. Всім пораненим надана медична допомога.
Ситуація на Дніпропетровщині
Вночі ворог двічі бив з артилерії по Марганецькій громаді Нікопольського району. Випустили більше півдесятка снарядів.
На щастя, обійшлося без постраждалих.
Ситуація на фронті
На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 10 атак противника в районах Хромового, Андріївки та Кліщіївки Донецької області. Своєю чергою, Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.
На Авдіївському напрямку ворог, застосовуючи авіацію, не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни стійко тримають оборону та завдають ворогу значних втрат. Безуспішними були наступальні дії противника в районах населених пунктів Авдіївка, Сєверне, Тоненьке та Первомайське, де Сили оборони відбили 18 атак.
На Шахтарському напрямку окупанти, за підтримки авіації, вели безуспішні штурмові дії неподалік Вугледара, Золотої Ниви та Старомайорського Донецької області, де наші захисники відбили 11 атак.
В України та Росії є певний паритет за снарядами калібру 155 міліметрів
Михайло Подоляк розповів, що обсяг ракет у Росії в минулому році був набагато більшим, аніж зараз. Водночас країна-терористка, звичайно, продовжує вкладати гроші у їхнє виробництво. Подоляк також розповів, у чому в України та Росії є певний паритет. Мовиться про снаряди.
За його словами, на цьому етапі повномасштабної війни явно відчувається власне снарядне вирівнювання. Водночас Україні потрібно набагато більше ракет.
Що буде після ухвалення рішення про переговори про вступ України
Катаріна Матернова – пані посол ЄС в Україні – розповіла, що звіт, який Єврокомісія оприлюднила 8 листопада, має багато аспектів. Загалом є є 35 розділів для переговорів. Вони об'єднані в 6 кластерів.
Якщо у грудні ухвалять позитивне рішення про початок переговорного процесу, то наступним кроком стане отримання переговорного мандату.
Стефанішина пояснила, чому питання "російської меншини" немає у переговорах з ЄС
Єврокомісія заявила, що Україні необхідно реформувати законодавство у питанні нацменшин. Ольга Стефанішина відповіла, чи мовиться тут про російську.
Вона заявила, що під час розмов щодо забезпечення прав меншин не постає питання захисту "російської меншини".
В Україні немає російської меншини. ЇЇ не існує! Немає жодної юридично оформленої спільноти, яка б ідентифікувала себе як російська меншина,
– пояснила вона.