Про це в ефірі 24 Каналу розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, окупанти продовжують примусову паспортизацію жителів області.

Читайте також ЗСУ відтісняють артилерію ворога від берега: в Херсоні дещо зменшилася інтенсивність обстрілів

Росіяни посилили тиск на херсонців

Хлань зазначив, що на лівому березі Херсонщини Росія посилила тиск на місцевих. Ворог збільшив кількість блокпостів та військових. В окупованій частині області спостерігають росгвардійців та ФСБшників, які прибувають.

Зараз відбувається чергова хвиля тотальних обшуків і перевірок. Про це мені зараз повідомляють майже з усіх районів окупованої частини Херсонщини. Тривають обшуки, але коли росіян питають: "А чого ви приходили? Ви ж вже обшукували", то вони кажуть: "На це є причини",
– сказав він.

Депутат облради підкреслив, що часто обшуки проводять через доноси на місцевих. Жителів окупованої частини Херсонщини розпитують, чи мають родичів та знайомих у ЗСУ, чи знають людей із проукраїнською позицією та тих, які цікавляться новинами України.

Хлань про обшуки у Херсонській області: дивіться відео

Примусова паспортизація населення

Сергій Хлань повідомив, що в окупованих районах області триває примусова паспортизація місцевих. Без російського паспорта херсонці не можуть звертатись за медичною допомогою.

Майно людей, які не мають документів Росії, вважається незаконним. Навіть за пересування своїм транспортом загарбники накладають штраф, розповів депутат Херсонської облради.

"Окупанти заявляють, що незабаром будуть конфісковувати ті транспортні засоби, які перебувають на українській реєстрації. Також земельні ділянки, нерухомість. І навіть земельні паї, якщо нема російського паспорта, то вони не перереєстровані і підлягають націоналізації", – каже Хлань.

Що відомо про паспортизацію населення

  • Держдума Росії 14 березня ухвалила скандальний закон щодо громадянства українців. Тепер громадяни України, які на захоплених територіях отримали російські паспорти, можуть вийти з українського громадянства просто подавши відповідну заяву в органи влади країни-терористки.
  • Загарбники маніпулюють, зокрема, роботою. На тимчасово захоплених територіях Донбасу продовжити працювати можна лише за однієї умови: отримавши паспорт Росії.
  • Країна-терористка продовжує тиск на жителів тимчасово окупованих територій. Зокрема, погрожують відбирати майно.
  • Україна не визнає примусове автоматичне набуття жителями тимчасово окупованих територій громадянства Росії. До того ж примусова паспортизація не є підставою для втрати громадянства України.