За словами Нантоя, цей режим не має права на існування. Таку заяву він зробив 23 грудня в ефірі телеканалу TVR Moldova.

Цікаво Війна на два фронти: чи зможе Росія напасти на Молдову без сухопутного коридору

Депутат "Дія і солідарність" пропонує демілітаризувати Придністров'я разом з Україною та НАТО

За словами Нантоя, він не вважає, що "так званий придністровський конфлікт повинен вирішуватися на основі діалогу з Тирасполем".

Ні. Кишинів разом зі своїми партнерами повинен розробити план дій і покласти його на стіл переговорів. Хто прийме, можливо, буде прощений, а хто не прийме – може просто піти. Це не гра в переговори, тому що цей режим не має права на існування,
– заявив депутат.

Він додав, що вирішення конфлікту буде мирним лише тому, що зараз Придністров'я перебуває в дуже складній ситуації. Питання демілітаризації регіону слід розв'язати окремо.

"І, звичайно, тут необхідні скоординовані дії з Україною і НАТО. Тому що ми не будемо щирими, якщо станемо говорити про реінтеграцію країни без конкретного плану повної демілітаризації цієї території", – зазначив Нантой.

У партії "Дія і солідарність" пізніше зауважили, що слова їхнього депутата не були з ними скоординовані.

"Заяви пана Оазу Нантоя не були узгоджені з партією. Кишинів сповнений рішучості домогтися реінтеграції країни шляхом дипломатії та діалогу", – мовиться в повідомленні пресслужби.

Загроза для Молдови з боку Росії: коротко

  • Росія планує вторгнення до Молдови на початку 2023 року. Директор Служби розвідки та безпеки Молдови Александр Мустяца заявив, що реалізація сценарію залежить від розвитку війни в Україні.
  • Колишній міністр оборони Молдови Віталій Маринуца також вважає, що загроза нападу з боку Росії для Молдови цілком реальна.
  • Раніше у Молдові закликали вивести російські війська з окупованого Придністров'я. В уряді заявили, що присутність військ країни-терористки в Придністров'ї порушує суверенітет Молдови.