"Боїнг-777" став не першим літаком, який збили бойовики влітку 2014-го над Донбасом. Проте загибель українських військових літаків не викликала обурення світової спільноти. Смерть майже трьох сотень мирних громадян, абсолютно не причетних до конфлікту, примусила задуматися, хто та як зумів збити літак, який здійснював рейс на висоті 10 кілометрів.

Читайте також: Роковини збитого Боїнга – не беріть гріх на себе, розповсюджуючи брехню про винних у трагедії

Відео дня

Інерція мислення створила в Україні уявлення, що Нідерланди відтепер на боці нашої країни. Проте це не зовсім так, загибель майже 200 громадян Країни тюльпанів не надто змінили її політику щодо нашої держави. Ба більше: у Голландії навесні 2016 року пройшов референдум, який ледь не торпедував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, а влада країни не приховує небажання бачити Україну у складі Європейського Союзу навіть у далекій перспективі. Хоча Рада безпеки Нідерландів визнала, що "Боїнг" збитий ракетою, випущеною ЗРК "Буку", там не поспішають покладати відповідальність на Росію.

Дуже показовою стала активність Росії у справі продукування дезінформації у справі МН17. "Твіттер іспанського диспетчера", міфічний "пілот Волошин" та інші численні спроби приховати правду багато чого сказали представникам Заходу. Кремль надто інтенсивно намагався пошити весь світ у дурні, хоча в ніч з 16 на 17 липня 2014 року Росія, як з'ясувалося нещодавно, закрила коридор для пасажирських перельотів біля Донбасу. Масована брехня лише ускладнила ситуацію для Росії, яка вчинила воєнний злочин.

Ситуація навколо знищення "Боїнгу" показала і безсилля міжнародного правосуддя у подібних справах. Росія, як постійний член Ради Безпеки ООН, блокуватиме всі спроби створити спеціальний трибунал під егідою Об'єднаних Націй, тому судовий процес проходитиме, швидше за все, на території Нідерландів. Наголошу, що міжнародна група дослідників Bellingcat надала світові чимало доказів злочину, здійсненого російськими військовими.

Загибель 298 громадян у небі Донбасу 17 липня – трагедія, яка суттєво вплинула на сприйняття конфлікту на Донбасі оточуючим світом. Її організатори та виконавці повинні бути покарані.

Читайте також: В "ДНР" зробили неочікувану заяву про хід розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777