Аби вжити заходів із попередження місцевих про заміновані території, маркування цих територій, проведення навчання для населення, особливо дітей, у 2019 році з бюджету виділили 5 мільйонів гривень, повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: О войне на Донбассе, народе и амбициях: ошибки и правила украинца
"Частина діяльності охоплюватиме всю зону ООС, а в громадах поблизу лінії розмежування буде створено координаційні групи, що впроваджуватимуть широкий комплекс заходів з протимінної діяльності", – зазначили у МінТОТ.
Попередньо відібрали 10 громад:
- Станиця Луганська
- Новоайдар, Тошківка
- Щастя
- Талаківка
- Білогорівка
- Курахове
- Сартана
- Волноваха
- Комишувата
В Україні досі немає єдиної цільової програми допомоги постраждалим від вибухів мін. Проте незабаром стартує подібний пілотний проект, який організовують МінТОТ та громадська організація "Проліска" за підтримки уряду Швейцарії – "Допомогa особам, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни". Він передбачатиме фінансову допомогу для медичної, фізичної та психологічної реабілітації, а також професійної перекваліфікації.
15 червня президент Володимир Зеленський відвідав Маріуполь у річницю звільнення міста. Серед іншого, він побував на урочистому відкритті Центру ДСНС для комплексних завдань на морі та суходолі з піротехнічних робіт й підводного розмінування у Маріуполі. Більше про візит Зеленського до Маріуполя – читайте тут.