Ранок в Шишаках на Полтавщині. Журналіста і громадського діяча Дмитра Гнапа облили нечистотами, коли він прийшов на виїзне засідання облради, щоб завадити депутатам роздерибанити місцеві газові родовища.

Читайте також: На журналіста Дмитра Гнапа вилили відро нечистот на Полтавщині: подробиці

"Сесія в липні місяці закінчилася тим, що було вкрадено 14 газових родовищ. Сьогодні вони продовжили цей свій ударний шлях. Наша присутність тут завадила їм вкрасти більше родовищ. І передали сумнівним фірмам сьогодні без аукціонів 4 родовища", – зазначив громадський діяч, журналіст Дмитро Гнап.

На Гнапа напали тітушки під керівництвом соратника Іллі Ківи Сергія Чередніченка – ствержує журналістка Христина Бердинських, яка стала свідком подій. Поліція, тим часом, просто нічого не робила. В результаті повідомили, що відкрили кримінальне провадженя за статтею "хуліганство".

Так само поліція бездіяла, і коли люди Ківи облили зеленкою громадського активіста Віталія Шабуніна. Пізніше журналісти ідентифікували серед нападників на Шабуніна працівників поліції охорони. Після розслідування його швидко розформували. Та нападників на активіста ніхто не затримав, вони не на лаві підсудних.

З початку року в Україні сталося, принаймні, 55 замовних нападів на активістів.

Це вбивста, побиття, пошкодження майна, підпали авто. Найчастіше страждають антикорупційні громадські активісти, екологи, ті хто борються із забрудненням річок, парків із забудовниками, а також правозахисники,
– наголосила правозахисниця Тетяна Печончик.

Поліція затримала нападників лише у кількох резонансних випадках. Зокрема, у справі нападу на одеських активістів Віталія Устименка, Сергія Стерненка та Олега Михайлика, атовця Віталія Олешка та херсонську активістку Катерину Гандзюк. Те, що напади продовжуються, самі активісти пов'язують з тим, що правоохоронці не встановили жодного замовника злочину.

В Одесі деякі громадські активісти припиняють займатись громадською діяльністю через цей постійний перманентний тиск. Якщо не буде знайдено замовників по цим справам, тоді громадських активістів, дійсно, продовжуватимуть вбивати,
– підкреслив голова одеського осередку Автомайдану Віталій Устименко.

"МВС замість проведення розслідування, займається політикою і дискредитацією проти жертв нападів для того, щоб сказати, що на активістів нападати можна, якщо ці люди вам не подобаються", – зазначив голова громадської організації "Небайдужі" Сергій Стерненко.

Цього тижня на антикорупційному комітеті про результати розслідувань звітував начальник слідчого управління поліції. Підтвердив, що замовників по жодному зі злочинів не знайшли. "В рамках кримінальних проваджень, які були згадані, замовників ще зараз не встановлено", – заявив начальник головного слідчого управління Нацполіції Володимир Воронін.

Читайте також: Дерибан газових надр: Гнап розповів про крадіжки Полтавської облради

Комітет мав би звернутися до Арсена Авакова з проханням заслухати його по ситуації в парламенті. Однак, президентська фракція зірвала кворум, жоден член якої на засідання не з'явився. Через це ухвалити рішення парламентарі не змогли.

Хто такий Дмитро Гнап?Український журналіст, телеведучий, громадський активіст, один із засновників ГО "Громадське телебачення". Займається розслідуваннями. У червні 2018 року заявив, що завершує кар'єру журналіста та буде займатися політикою. Також повідомив, що візьме участь у парламентських виборах в 2019 році.