Про це 24 каналу розповів російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський. Він вважає, що очільника білоруського МЗС ліквідували.

Зверніть увагу Чи наважиться Лукашенко на наступ: керівник телеграму "Беларускі Гаюн" назвав можливі наслідки

Чому Лукашенко не поїхав у Москву

Піонтковський зауважив, що після цього інциденту Алєксандр Лукашенко змінив вектор своєї поведінки.

  • Наступного дня після несподіваної та загадкової смерті Макея з'явилися повідомлення про те, що Лукашенко збирається у Москву на термінову зустріч з Владіміром Путіним.
  • Далі білоруський диктатор на кілька днів зник з інформаційного простору.
  • А 2 грудня з'явилася інформація про те, що самопроголошений президент Білорусі провів телефонну розмову з Путіним.

За словами публіциста, білоруський диктатор утримався під поїздки у Росію.

Лукашенко не такий дурний. У Москву він не поїхав, адже там з ним може трапитися різне,
– сказав Піонтковський.

Він додав, що самопроголошений президент Білорусі це чудово розуміє, що й спонукало його не їхати до Путіна.

Чи вдасться Путіну втягнути Білорусь у війну

Як зазначив опозиціонер, Макей був для білоруського диктатора "вікном" у зовнішній світ. Саме через главу МЗС відбувалася комунікація з Заходом і навіть з Китаєм.

Зараз у Лукашенка нічого не залишилося, крім його вічної дружби-ненависті з Путіним. І Путін може сподіватися, що зараз він змусить білоруського диктатора вступити у війну проти України,
– сказав Піонтковський.

Однак, за словами публіциста, очільник Кремля зараз перебуває у такому становищі, коли всі кроки, які він робить, виявляються самогубством.

"Припустимо, він змусить Лукашенка віддати наказ і відправити в Україну 15 чи 30 тисяч білорусів. Однак вони не підуть. Адже мотивація білоруських солдатів набагато менша, ніж навіть російських "мобіків", – зазначив Піонтковський.

"Білоруси можуть повернути зброю проти росіян"

Він припустив, що білоруські військові у разі такого наказу можуть навпаки "повернути зброю проти росіян".

Тоді буде зрозуміло, що Лукашенко фактично є заручником, а Білорусь окупована росіянами. А національна ідентичність білоруського суспільства збереглася. Ми це бачили під час протестів після виборів, які сфальсифікував Лукашенко,
– сказав Піонтковський.

Опозиціонер додав, що зараз самопроголошений президент Білорусі намагається "петляти", аби уникнути участі у війні. Однак навіть якщо Путіну вдасться дотиснути Лукашенка та втягнути Білорусь у війну, на думку Піонтковського, це лише створить додаткові проблеми для Москви.

Андрій Піонтковський розповів, чому Лукашенко не поїхав до Путіна: дивіться відео

Загибель Макея: наслідки для Лукашенка

  • Після смерті очільника МЗС Владіміра Макея самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко почав хвилюватися за своє життя. Він змінив охорону та прислугу.
  • Російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін припустив, що смерть Макея була спробою тиску на режим Лукашенка з метою втягнути Білорусь у війну проти України.
  • За словами російського опозиційного журналіста Ігоря Яковенка, після смерті глави МЗС Білорусі Владіміра Макея самопроголошений президент Білорусі опинився у цілковитій владі Путіна. Адже саме цей міністр забезпечував багатовекторну політику країни упродовж багатьох років.