В ефірі 24 каналу консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус нагадав, що колись сказав Сталін. Якщо якась випадковість привела до політичних наслідків, вона не може вважатися випадковістю. Експерт зазначив, що така ж сама ситуація зі смертю Макея.

Важливо "Макей помер замість Лукашенка": Фейгін прокоментував дивну історію з Білорусі

"Є питання до читачів: чи знають вони прізвище премʼєр-міністра Білорусі? Я спеціально подивився – це Головченко. Чому? Тому що я не знав. Для мене в Білорусі було 2 людини: Лукашенко та Макей", – наголосив Іван Ус.

Якщо Лукашенко уособлював проросійський напрямок розвитку Білорусі. Макей якраз уособлював певне бажання цієї країни рухатися не на Захід, але принаймні зберігати гарні стосунки із Заходом,
– пояснив Ус.

Він зазначив, коли тепер не стало Макея, чи буде на цій посаді людина, яка також буде уособлювати цей напрямок.

Стосунки України та Білорусі

Експерт розповів, що мав нараду з експертами з Білорусі, які були непровладними, а тими, хто опозиційно налаштований й знаходяться у Європі. Разом вони розмірковували, чи можуть бути нормальні стосунки України та Білорусі.

"Дуже багато в нашому просторі опинилося про так званий Балто-Чорноморський союз. Фактично це повернення до часів Речі Посполитої, коли була Польща, Литва й Україна. Але в цьому союзі не вистачає ще однієї країни – Білорусі. Ось це майбутнє, в яке дуже хочеться вірити, що воно буде. Й наявність людей, таких як Макей, дозволяла міркувати, що це можливо – зараз, на жаль, це під питанням", – повідомив експерт.

Дивіться відео: Іван Ус про ситуацію в Білорусі

Останні новини з Білорусі

У Кремлі задумали радикальний варіант втягнення білоруської армії у війну проти України. Путін може ліквідувати Олександра Лукашенка та отримати контроль над його військом.

За даними Центру національного спротиву, в Білорусі вже перебуває близько 12 тисяч російських окупантів. Вони поки не формують ударний кулак, але за ситуацією потрібно ретельно стежити.