23 серпня Євгєній Пригожин разом з іншими вагнерівцями розбився на борту приватного літака. Побутує низка припущень, кому була вигідна його смерть. В Інституті з вивчення війни кажуть, що найбільш зацікавленим був не Путін.

Читайте також Падіння літака і загибель Пригожина: все, що відомо про катастрофу з вагнерівцями

Хто більше хотів смерті Пригожину

За даними аналітиків, більш зацікавленим у ліквідації "кухаря Путіна" могло бути міністерство оборони Росії. Цікавими деталями поділився колишній журналіст-розслідувач Російської служби BBC Андрій Захаров, посилаючись на неназвані джерела.

Він повідомив, що Путін дозволив Пригожину продовжувати операції ПВК "Вагнера" на Близькому Сході та в Африці. Водночас віддав наказ не втручатися в Україну та Росію. Це він зробив під час однієї з двох зустрічей, які відбулися після заколоту Пригожина 24 червня.

Тим часом, зазначає Захаров, міністерство оборони Росії активізувало зусилля. Воно взялося за те, щоб "задушити" вагнерівців у Сирії та Африці. До прикладу, у Сирії вимагали, щоб "кухар Путіна" вивів своїх посіпак до кінця вересня. Тож, Пригожин з керівництвом ПВК прибули до Москви, щоб урегулювати це питання. Власне, сталося це напередодні його ліквідації.

За словами Захарова, наразі доля "імперії Пригожина" – разом з військовими контрактами та контрактами на видобуток нафти, газу та золота – на Близькому Сході та в Африці неясна.

Він також зауважив, що третя сторона, наприклад, інша силова структура Росії, має прийняти закордонні активи "Вагнера", а не доручати їх міноборони. Це дозволить запобігти напрузі та знищенню цих активів.

Не виключає він, що міноборони поспішало розформувати "Вагнера", адже Кремль не визначився з долею найманців. І тут просте пояснення: оборонне відомство могло прагнути взяти під контроль те, що залишиться від ПВК Пригожина.

В Інституті зауважили, що не можуть підтвердити слова Захарова. Якщо це правда, то Путін доручив міноборони процес розпуску ПВК "Вагнера". А сам сплеск повідомлень про це – можлива спроба відокремити Путіна від убивства Пригожина та можливого розпуску його найманців.