Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олександр Коваленко. Він наголосив, що британські оперені підкаліберні боєприпаси типу L26A1 і L27A1 гарантовано знищують будь-який російський танк, саме тому в росіян розпочалася така паніка.

Дивіться також Росія розмістить ядерну зброю в Білорусі: Арахамія пояснив свою заяву про посилення мобілізації

Коваленко повідомив, що подібні боєприпаси є і в Росії. Вони використовувалися ще з часів Радянського Союзу.

Росіяни також використовували такі боєприпаси

Ще в 1980-ті роки в СРСР використовувалися, наприклад, боєприпаси для танків та артилерії зі збідненим ураном.

Експерт нагадав, що Росія на території України використовувала боєприпаси під назвою "Свинець-1" та "Свинець-2", що також мають серцевину зі збідненим ураном.

Жоден російський чи радянський танк Т-72, Т-80, навіть Т-90, не кажучи вже про Т-62 та Т-54 не мають достатньо потужної броні для того, щоб вберегтися від цих боєприпасів. Вони будуть знищені в будь-якому випадку,
– підкреслив Коваленко.

Коваленко розповів про можливості снарядів зі збідненим ураном: дивитись відео

Росіяни марно намагаються покращити броню

Намагання росіян покращити броню на своїх танках виглядає абсурдно та неефективно, зауважив військовий експерт. Динамічний захист "Контакт-1" взагалі не рятує від подібного боєприпасу зі збідненим ураном.

Захист "Контакт-1" діє проти іншого виду боєприпасів, але проти цього вони взагалі не ефективні,
– резюмував спікер.

Що відомо про снаряди зі збідненим ураном

  • Заступниця міністра оборони Британії Анабель Голді повідомила, що Збройні Сили України отримають боєприпаси до танків Challenger 2, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран.
  • Уран використовується у військовій техніці вже багато років. Броня танків Abrams містить збіднений уран, який підвищує стійкість корпусу до ударів противника.
  • Генерал-лейтенант Ігор Романенко повідомив, що документи з висновками Європейської комісії, яка досліджувала цю зброю, показали, що суттєвого впливу з відхиленням від норми на екологію, тварин та людей в місцях застосування снарядів немає.