Таку думку висловила енергетичний експерт Марія Яковлева, коментуючи 24 каналу питання підвищення вартості газу для побутових споживачів.

За підрахунками експерта, у разі підвищення ціни на газ монополії, такі як "Нафтогаз" та "Укргазвидобування" збільшать свій чистий прибуток, відповідно, з 40 мільярдів гривень до 60, і з 30 мільярдів до 50. У той же час загальний дефіцит державного бюджету збільшиться з запланованих 90 мільярдів гривень до 110. Тому що кількість населення, яке буде потребувати допомоги від держави збільшиться щонайменше на 20%, а фонд субсидій зросте близько з 55 мільярдів гривень до 75 мільярдів.

Реформа – це комплекс змін і допомога від держави задля проходження цих змін. Що сьогодні зроблено? Виключно одне – ціну на газ з березня 2015 року вже підняли на 630% а сьогодні хочуть, щоб це підвищення дорівнювало 700%,
– зазначила Яковлева.

Вона наголосила – якщо влада вибрала для країни відповідність імпортному паритету, зміни мають бути у всьому, а не лише в питанні цін на газ. Зокрема, потрібні зміни в антимонопольне законодавство, щоб монополії були усунуті.

Нагадаємо, 28 вересня Кабінет міністрів України продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго за зниженою ціною до 18 жовтня. Це означає, що вартість газу для українців зросте не 1 жовтня, як передбачалося раніше, а 18-го.

Читайте також: На скільки подорожчає газ: прогнози експертів