Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський озвучив перелік кроків, на які має піти Альянс у відносинах з Росією. Про це він заявив на дискусії у Сенаті Чехії.

Дивіться також Росія з "страшною ефективністю" глушить дрони, у ЗСУ знайшли рішення, – The Economist

Забути про "обережний підхід"

Глава МЗС Чехії висловив впевненість, що Альянс має "затвердити новий стратегічний підхід щодо Росії". Він сказав, що є декілька кроків, які потрібно зробити та пояснив, що має на увазі.

Так, перш за все, треба припинити західну риторику страху перед ескалацією. Адже це Росія, а не ми, перетнула всі "червоні лінії" і не стримується ні перед чим. А після нової інаугурації Путін відчуває себе ще більш потужним,
– сказав Ліпавський.

Він закликав союзників "забути про обережний підхід". Натомість міністр пропонує схвалити, нову, жорсткішу стратегію протидії російській агресії. За його словами, вона повинна включати повне зняття обмежень на застосування західної зброї проти Росії. Ліпавський наголосив, що Україна не має воювати з однією рукою за спиною.

Україна повинна мати право опиратися варварському вторгненню Росії навіть на російській території,
– пояснив глава МЗС.

Крім цього, політична рішучість має супроводжуватися необхідними технічними спроможностями, а оборонна індустрія держав Заходу має мобілізувати зусилля для збільшення виробництва. Міністр пояснив, що потрібно прибрати фінансові та банківські перепони, які заважають прискоренню воєнної економіки.

Ще одна задача Заходу – посилювати свою здатність опиратися гібридній війні і економічну стійкість. Ліпавський сказав, що оскільки Росія перейшла на воєнну економію, то Захід має зробити те саме.

Чеський міністр про членство України в НАТО

  • Вже у липні 2024 року лідери Північноатлантичного альянсу зустрінуться на саміті у Вашингтоні. Під час зустрічі вочевидь порушать питання членства України у НАТО.
  • Про це висловився й міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський. Глава МЗС країни сказав, що кожен крок НАТО на підтримку України допоможе стримувати "російський імперіалізм". Однак, на його думку, дискусії стосовно повноцінного членства нашої держави в Альянсі повинні зачекати.
  • Очільник чеського МЗС заявив, що поки не очікує суттєвих зрушень у напрямку надання Україні конкретного запрошення до вступу в НАТО. За його словами, наразі варто зосередитися на більш важливих потребах нашої держави.