Про це 24 Каналу розповів керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук, зауваживши, що Владімір Путін намагається зруйнувати світову безпекову систему. Кремль хоче, аби кожен був "сам за себе".
Дивіться також Вигідно Путіну: як диктатор використовує зволікання Заходу щодо ударів углиб Росії
Чого прагне досягти Кремль на глобальному рівні
Стратегія Росії на глобальному рівні, за словами керівника безпекових програм, полягає у руйнації безпекової системи, яка існує у світі останні 70 років. Над цим країні-агресорці допомагає працювати й Китай.
Вони домагаються, аби ніхто нікому не вірив, кожен був сам за себе, а хто сильніший – той молодець,
– пояснив Лакійчук.
Керівник безпекових програм розповів, що чинна система міжнародної безпеки побудована на правилах, коли малі держави отримують гарантії від великих держав світу. Якщо ж ця система руйнується, починається "гра без правил".
Якщо в світі будуть орієнтуватись на таких персонажів, як Путін та йому подібних, то, на жаль, все можливо,
– зауважив Лакійчук.
Нагадаємо, що Іран і Росія продовжують посилювати співпрацю, зокрема, у військовій сфері. Тегеран передав Москві приблизно 200 балістичних ракет. На думку аналітика Інституту вивчення війни Джорджа Барроса, ці країни зацікавлені в успіху один одного. Також потрібно розглядати Росію, Іран та Китай як єдину загрозу Заходу.
Баррос впевнений, що було б помилкою дозволяти Кремлю вчиняти все, що йому заманеться, вважаючи, що "Росія – це другорядна сила". Водночас розділяти Китай, Росію та Іран на окремі загрози – це "дуже наївний погляд на світ".
Цікаво! Росія завжди намагалась втілити стратегію для своєї вигоди на світовій арені. Єнс Столтенберг пригадав останню зустріч Росії з НАТО у січні 2022 року. Посланці Кремля переконували, що, мовляв, вони не планують жодних військових операцій, а Росія нібито перебуває під загрозою з боку України. Для підкріплення "правдивості" своїх слів, росіяни показували карти, аби довести, що їхня країна оточена НАТО.