Антидопінгові агентства розкритикували МОК за допуск росіян на Олімпіаду

624 Читать новость на русском
Росія на Олімпіаді
Росія на Олімпіаді / dt.ua

Національні антидопінгові агентства 13 країн виступили зі спільною заявою, де різко критикують Міжнародний олімпійський комітет, який не дискваліфікував російську команду та цим, по суті, переклав відповідальність за прийняття такого рішення на міжнародні федерації з окремих видів спорту.

Заяву, підписану представниками Австрії, Німеччини, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Швеції, Фінляндії та Японії, в неділю, 31 липня, опублікувала британська газета The Gardian.

Перекладаючи на федерації відповідальність за виключення окремих російських атлетів, МОК проігнорував той факт, що більшість федерацій не мають правової бази для прийняття подібних рішень
– вказується у документі.

Крім того, автори відзначають, що вони пропонували президенту МОК Томасу Баху план, який би дозволив забезпечити чистоту Ігор.

По-перше, МОК мав дискваліфікувати Олімпійський комітет Росії (ОКР). По-друге, відсторонити від участі в Іграх всіх російських спортсменів, висунутих ОКР. І по-третє, спільно з WADA виробити критерії, за якими окремі російські спортсмени могли бути допущені до участі до Іграх під нейтральним прапором.

Читайте також: Російський "допінговий скандал" – загроза світового масштабу

Не зробивши цього, МОК відійшов від жорсткої позиції боротьби з допінгом, яку він раніше схвалив. В той час, як пишуть автори, Міжнародний паралімпійський комітет зробив висновки з доповіді WADA та почав відсторонювати російських паралімпійців від участі в Іграх.

Окремо зазначається про помилковий крок – відсторонення від участі в Іграх інформатора WADA Юлії Степанової, раніше пійманої на вживанні допінгу. Як вважають автори листа, таке рішення може відклякати майбутніх викривачів та підірве глобальний рух боротьби з допінгом.

Читайте також: Олімпійські ігри-2016: хто з українців може привезти медалі?

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук