Наразі українські біатлоністи вибороли тільки одну медаль – срібну. Її в індивідуальній гонці на першому етапі в Естерсунді виграла Юлія Джима. Результат Юлії позитивний, але може ввести в оману.

Зокрема, запорукою успіху українки стала якісна стрільба – 20 точних влучань. Натомість Юлія продемонструвала жахливу швидкість.

Українка програла Жюстін Бреза, яка отримала 2 хвилини штрафу, 11 секунд. Джима виграла тільки 6 секунд у Жюлії Сімон, яка теж отримала 2 штрафні хвилини.

Таким чином, Джима програла ходом обом француженкам на 15-кілометровій дистанції аж 2 хвилини. Втім, стрільба Джими не може не тішити!

Новини за темою: Кубок світу з біатлону: Фуркад зберіг перше місце, Франція обійшла Норвегію

Українські біатлоністи двічі зупинялися за крок від подіуму.

• Віта Семеренко (Естерсунд) – 10-е місце в спринті;
  • Дмитро Підручний (Хохфільцен) – 9 місце в спринті.
  • Артем Прима (Рупольдинг) – 9 місце в спринті.
  • Дмитро Підручний (Рупольдинг) – 10 місце в спринті
  • Віта Семеренко (Рупольдинг) – 8 місце в гонці переслідування

Тренерські штаби чоловічої та жіночої збірної України все ще вирішують, хто виступить на чемпіонаті світу. Зокрема, наставник жіночої команди Валерій Лєсніков розповів, що Надія Бєлкіна та Юлія Журавок візьмуть участь у Кубку IBU. За його результатами дівчата розіграють місце у збірній.

Під питанням поїздка на чемпіонат світу Дар'ї Блашко та Олени Підгрушної – обидві скаржилися на стан здоров'я. Гарантоване місце у складі мають: Віта та Валентина Семеренки, Юлія Джима та Анастасія Меркушина.

У чоловічій команді ситуація дещо простіша. На чемпіонат світу поїдуть лідери команди Дмитро Підручний та Артем Прима. Схоже, що місце у складі отримають Сергій Семенов, Антон Дудченко та Руслан Ткаленко.

Участь Артема Тищенка під питанням, оскільки він продемонстрував жахливу швидкість в Поклюці. У змішаній естафеті Артем використав тільки один запасний патрон, але вкрай багато програв по швидкості.

Також цікавить, хто представить Україну в естафеті, де наша команда традиційно виступала добре. Якщо в жіночій команді склад більш-менш очевидний, то в чоловічій – не все так просто.

Поки відбулися три класичні естафети й найкраще чоловіча команда виступила у шведському Естерсунді – 6 місце.

У цій гонці Україна виступила у такому складі: Артем Тищенко, Артем Прима, Руслан Ткаленко, Дмитро Підручний.

Такий же склад і той же порядок виступив у Хохфільцені, але посів 11-у позицію.

В Обергофі виступила експериментальна "четвірка": Артем Тищенко, Артем Прима, Антон Дудченко та Сергій Семенов. Українці посіли 10-у сходинку.

У Рупольдингу "четвірка" Тищенко, Прима, Дудченко та Підручний посіли 8-у позицію.

Очевидно, що місце в збірній на естафету забронювали Підручний та Прима. За інші два місця поборються Семенов, Ткаленко, Тищенко та Дудченко. Поки більш переконливо виступає Дудченко. А Тищенко після Поклюки може втратити місце в "четвірці".

Дивіться також: Кубок світу з біатлону-2020: онлайн-трансляція

Жіноча команда тричі виступила у різних складах. В Естерсунді українки посіли 9-у сходинку у складі Меркушина, Джима, Віта Семеренко, Блашко.

Потужно Україна провела естафету в Хохфільцені. Сестри Семеренко, Джима та Підгрушна вибороли 4-у сходинку. Але це й же склад провалив естафету в Поклюці.

В Обергофі Меркушина, Джима, Валя Семеренко і Підгрушна стали четвертими.

Поки найбільш збалансовано виглядає "четвірка", яка виступила у Хохфільцені. Вона ж у 2014 році здобула золото Олімпійських ігор. Ймовірно, на неї і буде зроблено ставку в Антхольці.

Великі надії тренерський штаб має на одиночну змішану естафету. Тандем Підручний/Меркушина, який виграв Різдвяну гонку, виглядає досить солідно.

Питання тільки в стабільності стрільби Меркушиної. Вона провалила стрільбу в одиночній змішаній естафеті в Естерсунді та Поклюці, де Україна реально претендувала на золото.

Донедавна до складу збірної не потрапляла Меркушина, через яку Україна не поборолася за подіум в жіночій естафеті в Обергофі. У Німеччині Анастасія невпевнено стріляла й принесла Україні єдине штрафне коло.

Також Меркушина провалила змішану естафету в Естерсунді, де разом з Артемом Тищенком реально претендувала на перемогу. Три штрафні кола Меркушиної не дозволили Україні потрапити на подіум. Також Меркушина провалила естафету в Поклюці.

Анастасію декілька разів відправляли на Кубок IBU, щоб вона здобула впевненість. Попри невдалі результати тренерський штаб планує взяти 25-річну біатлоністку в Антхольц.

Поки не вражає 23-річна біатлоністка Дар'я Блашко. Вона демонструє якісну стрільбу, але помітно поступається іншим біатлоністкам у швидкості. Зокрема, Дар’я гірша за Джиму, сестер Семеренко, Підгрушну й біжить на рівні з Меркушиною.

Сергій Семенов, який повернувся до збірної після 9-місячної перерви, в Обергофі не вразив ні стрільбою, ні швидкістю. Головним козирем Сергія є досвід, який може допомогти команді на світовій першості.

На чемпіонат світу кожна збірна може взяти будь-яку кількість біатлоністів. Однак ліміт буде встановлено на кількість представників на кожну гонку окремо.

Торік українці здобули на чемпіонаті світу дві нагороди й посіли 5-у сходинку в командному заліку.

Перше золото в історії чоловічої збірної виграв Дмитро Підручний. Українець був найкращим у гонці переслідування.

Бронзову нагороду виборола жіноча команда в класичній естафеті. Тоді українки виступили у складі: Анастасія Меркушина, сестри Семеренко та Юлія Джима.

Це важливо: Стартує новий сезон з біатлону: все, що треба знати

• 13 лютого – змішана естафета
  • 14 лютого – спринт (жінки)
  • 15 лютого – спринт (чоловіки)
  • 16 лютого – гонка переслідування (жінки)
  • 16 лютого – гонка переслідування (чоловіки)
  • 18 лютого – індивідуальна гонка (жінки)
  • 19 лютого – індивідуальна гонка (чоловіки)
  • 20 лютого – сінгл-мікст
  • 22 лютого – естафета (жінки)
  • 22 лютого – естафета (чоловіки)
  • 23 лютого – мас-старт (жінки)
  • 23 лютого – мас-старт (чоловіки)

Трасу в Антхольці не можна назвати найбільш успішною для українців. Але наші біатлоністи здобули там 14 медалей: 6 золотих, 2 срібні та 6 бронзових.

З українських біатлоністів, які поїдуть на чемпіонат світу, тільки двоє здобували медалі в Антхольці – Підгрушна та Семенов.