Слідчі дії тривали 3 дні, а завершились 16 січня. Коли білорус прибув в Україну, його зустріли спецслужби. Про це Макар розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода". Чоловіку цілодобово забезпечували охорону.

До речі Білоруська журналістка впізнала голос ймовірного замовника Шеремета: деталі

Що розповів Макар українським спецслужбам

Макар наголосив, що дав українській стороні набагато більше інформації, ніж оприлюднив у ЗМІ. Білорус зізнався, що не публікував її раніше, адже деяким людям може загрожувати небезпека.

Ми домовились, і я пообіцяв не розголошувати свої свідчення, оскільки це може вплинути на слідство. У цій кримінальній справі вже тривають судові процеси, і дуже важливо, щоб ця інформація нікуди не дійшла,
– додав чоловік.

На думку Макара, він надав достатньо доказів, аби стверджувати, що білоруські спецслужби мають стосунок до справи Шеремета.

Спецназівець наголосив, що розслідування справи має докорінно змінитися і цей злочин буде розкрито.

До слова, Національна поліція України в коментарі Інтерфаксу підтвердила факт допиту. Наголошують, що правоохоронці забезпечили для нього гарантії збереження життя й здоров'я.

Чому Шеремета вбили: припущення Макара

Макар вважає, що причини, чому вбили Шеремета, пов'язані із справами зниклих людей. Крім того, журналіст брав участь у розслідуванні вибуху в мінському метро у 2011 році.

"На мою особисту думку, після порівняння низки фактів і після розмови з українськими слідчими ми можемо говорити про ненависть Олександра Лукашенко до Павла Шеремета. Все це разом могло бути причиною його усунення. Це було зроблено як демонстративне вбивство", – додав спецназівець.

Дивіться відео, де Макар розповів, як давав свідчення у Києві:

"Білоруський слід" у справі Шеремета

  • Раніше Макар опублікував аудіозаписи, на яких, ймовірно, спецслужби Білорусі ще у 2012 році обговорювали вбивство Шеремета.
  • Після цього Міністерство внутрішніх справ запросило Макара до України.
  • Українські правоохоронці наголосили, що плівки нібито підтверджують версії слідства про причетність до справи Антоненка, Кузьменко та Дугарь. Хоча сторона захисту з цим категорично не погоджується.
  • Детальніше про перебіг справи щодо вбивства Шеремета – читайте тут.