Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Є проблема в самому Кримінально-процесуальному кодексі, де закладені норми, які фактично виписані на користь звинуваченого. Головна особа в процесі виявляться не слідчий чи суддя, а адвокат. Це самий ліберальний кодекс в Європі,
– зазначає політолог.

За його словами, у випадку Єфремова, по суті, розгляд справи не відбувається. Адвокати знаходять норми в КПК і використовують їх так, що екс-регіонал знову має можливість уникнути покарання. Тому, вважає Чорновіл, КПК потрібен зробити більш жорстким. Інакше кожен звинувачуваний, хто може найняти дорогих адвокатів, рано чи пізно буде звільнений. І тому приклад звільнення Єфремова.

Втім, на переконання Тараса Чорновола, притягнути Єфремова до відповідальності цілком реально. Проти нього вже є доказова база. Хоча, що стосується звинувачень у сепаратизмі, то за цією статтею засудити його буде важко.

"Бракує законодавчих норм, які дають можливість максимально використати свідків. Документальних доказів у цій справі немає. Навряд чи Єфремов писав розпорядження своєю рукою і ставив печатку: "бойовику такому-то піти на захоплення адмінбудівлі". Є свідки, які можуть сказати, що він такі накази віддавав. Але чи вдасться це зробити в наших судах, враховуючи дуже високу кваліфікацію його адвокатів?" – запитує він.

Як вважає Чорновіл, також складно довести причетність Єфремова до організації фальсифікованого голосування за так звані "диктаторські закони" 16 січня 2014 року. Цю справу можна довести не документами, а тільки показами свідків. Але такому свідку треба дати гарантії, що його не будуть переслідувати.

Точно можна довести причетність Єфремова до економічних злочинів: розкрадання регресних коштів, закупівля вуглевидобувного обладнання, його ремонт. Хоча теж є проблеми. Частина матеріалів відсутня, так як основні документи знаходяться в Луганську. І в адвокатів розв’язані руки. Суд знову опиняється перед дилемою,
– підкреслив Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, Олександра Єфремова звинувачують в організації захоплення будівлі Луганської ОДА та у посібництві в захопленні будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області. 3 січня Олександру Єфремову вручили обвинувачення у злочинах. 9 лютого Старобільський районний суд Луганської звільнив екс-регіонала з клітки в залі суду, щоправда залишив його у СІЗО до середини березня.

Читайте також: Справа Єфремова: піар чи відновлення справедливості