У САП повідомили, що працюючи виключно на державній службі, Омелян не міг заощадити достатньо грошей, щоб у 2015 році придбати новий автомобіль преміум-класу за понад 1,4 мільйона гривень і зберігати готівкою 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро.

Читайте також: НАБУ опублікувало "переписки" Омеляна, які нібито підтверджують його незаконне збагачення: фото

Щоб не декларувати придбане авто, міністр зареєстрував його на рідного брата. При цьому користувалися автомобілем обвинувачений і його дружина.

Крім того, подаючи декларації за 2015-2016 роки, Омелян навмисне не задекларував право користування автомобілем, витрати на його покупку, витрати на оренду будинку в передмісті Києва та право користування будинком і земельною ділянкою.

Інформація в деклараціях очільника Мінінфраструктури за вказані роки відрізняються від достовірних понад 8 мільйонів гривень.

Сам Володимир Омелян вже встиг прокоментувати це рішення на своїй Facebook-сторінці. Направлення справи про його збагачення до суду міністр назвав "театром абсурду".

Кошти, витрачені НАБУ на "справу Омеляна", перевищують те, що вони вважають "незаконним збагаченням", в рази. Хлопці, вас дійсно створювали і навчали заради того, щоб ви бігали в пошуках уявних злочинців замість того, щоб боротися із корупцією реальною? Ви можете дискредитувати мене особисто, але дискредитуєте НАБУ як інституцію набагато сильніше,
– зазначив він.

13 вересня 2018 року Національне антикорупційне бюро вручило Володимиру Омеляну повідомлення про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні. А наступного дня Солом’янський райсуд Києва відпустив міністра на поруки.

Омелян незаконне збагачення
Схема декларування недостовірної інформації Омеляном