Демократи та республіканці у Конгресі США домовились про тимчасовий бюджет. Він дозволить зберегти роботу уряду та федеральних агентств до березня.

Дивіться також Україна – активний гравець на ринку: як нашим військам протриматись без допомоги США

Суперечки тривають вже кілька місяців

Ця угода є тимчасовим рішенням для того, аби мати більше часу для розробки складного закону про фінансування уряду.

Урядові установи, які займаються транспортом, житловим будівництвом та іншими послугами, повинні вичерпати фінансування до півночі 19 січня. Їхню діяльність доведеться скоротити, якщо нове фінансування стане законом.

Суперечки щодо рівня видатків не стихають між республіканцями та демократами вже кілька місяців.

Законопроєкт може спричинити труднощі в Палаті представників, адже республіканці використовувала підривну тактику, щоб зменшити рівень витрат.

Республіканці мають перевагу у Палаті представників. Деякі республіканці наполягають на тому, що будь-які законопроєкти про витрати повинні також обмежувати кордон США та Мексики.

Яких домовленостей вдалося досягти

Фінансування частин уряду, зокрема оборони, триватиме до 2 лютого. Завдяки домовленостям термін триватиме 1 березня для урядових установ, які займаються транспортом, житловим будівництвом та до 8 березня для другої частини.

Шумер, провідний демократ у Конгресі, та Джонсон, провідний республіканець, домовилися про загальну суму фінансування у розмірі 1,59 трильйона доларів.

Це дасть час для переговорів та ухвалення повного закону про витрати. До слова, його мали прийняти ще до 1 жовтня 2023 року. Законодавство охоплює приблизно одну третину державних витрат США. Інші дві третини охоплює пенсійні та медичні допомоги, які не потребують щорічного затвердження Конгресом, а також відсоткові виплати.

Спікер Палати представників Майк Джонсон провів складні переговори. Значну частину минулого тижня він був на зустрічах із прихильниками жорсткої лінії серед республіканців, що викликало чутки про те, що він може спробувати переглянути свою угоду з Чаком Шумером.

Байден підписав оборонний бюджет США з коштами для України

  • 22 грудня Джо Байден підписав законопроєкт про щорічні витрати на оборону США. У ньому для Пентагону передбачена рекордна сума у 886 мільярдів доларів. Також в оборонному бюджеті вказана допомога для нашої держави. Детальніше про це розповіли у пресслужбі Білого дому.
  • Відповідний документ дозволяє асигнування на фінансовий рік. Здебільшого йдеться про програми національної безпеки Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Державного департаменту та розвідувальної спільноти.
  • Звернімо увагу на те, що у заяві Білого дому не вказана сума для допомоги Україні. Водночас у виданні Reuters зазначають, що законопроєкт продовжує один захід допомоги нашій державі. Мовиться про ініціативу сприяння безпеці до 2026 року.