Деталі розслідування

Акції "Мотор Січі" продали у 2015 році. Це відбулося з ініціативи директора та акціонера "Мотор Січі" Вячеслава Богуслаєва.

Зауважте Мотор Січ поставить 14 двигунів для турецьких гелікоптерів ATAK-II

Водночас у Pandora Papers мовиться про план, відповідно до якого китайський інвестор мав взяти під контроль стратегічний український актив.

Документ цієї компанії, у якому пропонували алгоритм придбання акцій, не підписаний, однак розвиток подій навколо "Мотор Січі" збігаються із планом, який, вочевидь, написали юристи DLA Piper,
– мовиться у повідомленні.

У OCCRP наголосили, що цей проєкт деталізував "офшорний" план. У ньому мовилося, що 3 офшорні компанії мали придбати 6 офшорних компаній, які разом контрольним пакетом акцій "Мотор Січі".

Які це 3 офшорні компанії:

  • Skyrizon Aircraft Holdings – зареєстрована на Британських Віргінських островах;
  • Reckoner Investment – на Кіпрі.
  • Argio Investment – на Кіпрі.

Журналісти-розслідувачі розглядають варіант, що цей план розробили з метою порушити українського антимонопольного законодавства.

Вочевидь у DLA Piper запропонували так, аби кілька підставних компаній придбали великі частки "Мотор Січі". Ба більше, власників цих офшорних інструментів використовували як видимих довірених осіб. Їхньою метою було б сховали б справжніх власників Beijing Skyrizon.

Як наслідок, у результаті жодна компанія не матиме більше від 25% акцій. Саме такий відсоток є необхідним для перевірки на дотримання українського антимонопольного законодавства.

Націоналізацію "Мотор Січ"

  • Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський заявив, що Кабінет Міністрів не планує націоналізовувати завод "Мотор Січ". Водночас мовиться про контроль держави над стратегічним підприємством.
  • За словами міністра, варто провести докапіталізацію "Мотор Січі". Тоді у підсумку контрольний пакет акцій буде у держави