Свої побоювання висловила низка дипломатів з країн – членів НАТО. На їхню думку, європейським столицям потрібно "здійснити планування" та переглянути поточний оборонний потенціал у світлі загроз із боку Трампа.

Читайте також Просив повернутися та "принести мир": Орбан провів зустріч із Трампом

До чого готуватися світу

Дональд Трамп раніше вже заявляв, що "заохочуватиме" Росію атакувати членів НАТО, які не виконали свої фінансові зобов'язання. Водночас колишній радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон передбачив, що Трамп спробує вийти з альянсу, якщо його переоберуть президентом.

Минулого місяця журналісти The Telegraph писали, що уряд Великої Британії не має плану на випадок розвитку такого сценарію. Однак інші країни почали розуміти, що приготування все ж мають бути зроблені.

Один із європейських дипломатів сказав, що коментарі Трампа звичайно спричинять занепокоєння і "ніхто не знає, що він збирається робити далі".

Вплив Трампа на НАТО

Посадовці переконані, що країни НАТО повинні "спланувати" сценарій дій на випадок, якщо Трамп послабить відданість США європейським союзникам.

Однак дипломати також зазначають, що в НАТО стало набагато більше країн, які досягли цільового показника у 2% ВВП, витрачених на оборону. Отже, члени НАТО можуть сказати Трампу, що він отримав те, чого хотів.

Вибори в США: останні новини

  • 5 березня відбулися праймеріз у 15 штатах і американському Самоа. Попередні результати президентських праймеріз Демократичної та Республіканської партій відповідають очікуванням. У більшості штатів нинішній президент США Джо Байден і колишній Дональд Трамп вийшли переможцями.
  • Водночас Дональда Трампа дискваліфікували з виборчого списку на праймеріз у штаті Іллінойс. Це зробили відповідно до 14-ї поправки, яка забороняє балотуватися заколотникам. Саме таким Трампа визнав суд. Раніше схожа ситуація відбулася в штаті Колорадо, де також дискваліфікували колишнього президента США. Проте вже згодом Верховний суд США поновив участь Трампа в праймеріз у Колорадо.
  • Удень 6 березня політикиня та ексгубернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі заявила, що залишає перегони на пост президента США. Вона була єдина суперниця Дональда Трампа в передвиборчій президентській кампанії Республіканської партії.
  • Раніше чинний президент Джо Байден пройшов щорічний медогляд. Відповідно до висновків лікарів, у нього немає проблем зі здоров'ям, тож він здатний виконувати свої посадові обов'язки. Варто зазначити, що Байден – найстарший президент в історії США.