Мовиться про 14 поправку до Конституції Сполучених Штатів. Раніше за подібною поправкою Трампа дискваліфікували у штаті Колорадо.

Цікаво Перспектива другого президентства Трампа непокоїть розвідувальників США, – Politico

У штаті Іллінойс дискваліфікували Трампа з праймеріз

Журналісти CNN зазначили, що несподіване рішення щодо колишнього американського президента ухвалили 28 лютого. Воно з'явилося в той час, коли у Верховному суді США розглядається позов проти президента Трампа від штату Колорадо. Журналісти очікують, що аргументи про невідповідність Трампа займаній посаді будуть відхилені.

Окружний суддя Кук Трейсі Портер значною мірою покладалася на попередній висновок Верховного суду Колорадо, назвавши аргументацію штату Колорадо "переконливою".

Суд також усвідомлює масштаби цього рішення і його вплив на майбутні праймеріз в Іллінойсі. Виборча рада штату Іллінойс повинна вилучити Дональда Трампа з бюлетеня на праймеріз 19 березня 2024 року або зробити так, щоб всі голоси, подані за нього, були анульовані,
– наголосила Портер.

У виданні наголосили, що у Трампа є короткий період часу для подачі апеляції.

Варто зазначити, що слідом за Колорадо та Меном, Іллінойс став третім штатом, який виключив Трампа з виборчих бюлетенів. Однак ці рішення були відкладені, оскільки апеляція у справі Колорадо очікує розгляду у Верховному суді США.

Два штати не дозволили Трампу брати участь у праймеріз

  • Держсекретар штату Мен Шенна Беллоуз 30 грудня заявила, що Дональда Трампа не допустили до балотування на посаду президента. Це сталося через причетність експрезидента США до заворушень на Капітолії США 2021 року. У відповідь у Трампа вже підтвердили намір подати апеляцію на це рішення.
  • До цього подібне рішення щодо Трампа ухвалив Верховний суд штату Колорадо. Там послалися на 14 правку у Конституції США.
  • Раніше засідання суду у Мічигані ухвалило рішення про можливість участі Дональда Трампа у праймеріз. Там пояснили це рішення тим, що Трамп не порушував законів штату, а отже може брати участь у виборах.