Рішення Верховного суду Колорадо щодо виключення Дональд Трампа зі списку кандидатів на президентське крісло є безпрецедентним. Тепер цю справу має розглянути Верховний суд США.
Читайте також У нього буде інша політика, – Зеленський про допомогу Україні у разі перемоги Трампа
Чому Трампа "зняли" з виборів
Суд Колорадо послався на 14 поправку до Конституції США. Вона забороняє учасникам заколотів обіймати найвищі державні посади. У випадку Трампа мовиться про штурм Капітолія США, який відбувся 6 січня 2021 року через його дії.
Представник його передвиборчого штабу Стівен Чунг вже повідомив про наміри оскаржити це рішення. Також він назвав судовий вердикт неправильним. Саме рішення ще не набуло чинності. Його відкликали до 4 січня 2024 року. Якщо колишній президент США подасть апеляцію, то це рішення ймовірно відкладуть ще на певний термін.
Вердикт Верховного суду штату стосується лише Колорадо, але це історичне рішення вплине на президентську кампанію 2024 року.
Трамп не просто підбурював повстання. Навіть коли облога Капітолію була повністю розгорнута, він продовжував її підтримувати, неодноразово вимагаючи, щоб віцепрезидент (Майк – 24 Канал) Пенс відмовився виконувати свій конституційний обов’язок, і викликаючи сенаторів, щоб переконати їх припинити підрахунок голосів виборців. Ці дії являли собою відкриту, добровільну та безпосередню участь у заколоті,
– мовиться у рішенні суду.
Ця справа може дійти Верховного суду США. Якщо ця інстанція ухвалить рішення, то її вердикт стане обов'язковим для всіх 50 американських штатів.
Що кажуть про Трампа
- Нещодавно Конгрес схвалив рішення, яке забороняє будь-якому президенту США виводити країну зі складу НАТО. На цей закон зокрема вплинула передвиборча риторика Трампа. Його критики побоюються, що кандидат від Республіканської партії у разі своєї другої перемоги відмовиться від зобов’язань США щодо пакту про взаємну оборону НАТО або взагалі зробить так, щоб його країна вийшла з Альянсу.
- Політолог Микола Давидюк у коментарі 24 Каналу назвав такий песимістичний сценарій дуже вигідним для Владіміра Путіна. Адже вихід США з НАТО призведе до руйнування європейської безпеки.
- Іншу думку висловив політолог Володимир Фесенко. Він припустив, що Трамп хоче не розвалити НАТО, а переглянути чинний статус Альянсу. За словами експерта, у разі перемоги цього кандидата головний ризик полягатиме в його непослідовності.