Відповідну заяву про позицію Вашингтона щодо "Норманді" зробила помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії Карен Донфрід.

Читайте також "Норманді" без Путіна: Зеленський може зустрітися з Макроном і Шольцем

Держдеп про США і "Норманді"

За словами Донфрід, головною метою її візиту до Києва, Москви та Брюсселя було повідомити, що США готові сприяти реалізації мінських угод і підтримувати нормандський формат.

Водночас вона наголосила, що наразі питання про долучення Вашингтона до нормандського формату не на порядку денному. "Мова йде про підтримку США поточного дипломатичного процесу, який вже ведеться", – уточнила помічниця Блінкена.

Україна хоче, аби США долучився до норманського формату

  • Володимир Зеленський під час виступу після саміту Східного партнерства у Брюсселі заявив про готовність до прямих переговорів з очільником Кремля Володимиром Путіним.
  • Глава держави також зазначив, що для зрушень у норманському форматі до нього могли б долучитися США. Інший варіант – створити окрему платформу для тристоронніх переговорів за участю Вашингтона.
  • Глава фракції "слуг" Давид Арахамія розповів, що Україна розглядає 2 нових можливих сценарії мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Один з них – участь США у "Норманді".

Цікаво – чи клюнув Байден на вудочку Путіна: дивіться відео