Крім того, США офіційно визнали російську приватну військову компанію "Вагнера" транснаціональною злочинною організацією. Усі активи компанії у Штатах заморозили через допомогу російським військовим у війні в Україні.
Читайте також В Україні можуть почати маркувати товари брендів, які заробляють в Росії: у чому суть ініціативи
Хто потрапив під санкції
Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США вживає додаткових заходів, спрямованих на ослаблення здатності Росії вести війну проти України, наклавши санкції на шість фізичних та 12 юридичних осіб.
В першу чергу, обмеження стосуються судноремонтних підприємств, а також структур та осіб, пов'язаних із ПВК "Вагнера" та її засновником Євгеном Пригожиним.
Під санкції, зокрема, потрапили:
- віцепрем'єр Росії Денис Мантуров;
- директор Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Аркадій Гостєв;
- голова Татарстану Рустам Мініханов та його дружина Гульсина Мініханова;
- начальник ростовського управління ФСВП Дмитро Безруких;
- засновник "Yota" Сергій Адоньєв.
- 531 представник збройних сил Росії;
- Чотири компанії, пов'язані з холдингом "Інтеррос";
У список санкцій потрапила сама ПВК "Вагнера", а також голова Федеральної служби виконання покарань у Тулі Іван Прокопенко. Відомо, що він надавав підтримку та вербував в'язнів до ПВК "Вагнера".
Крім того, під американські санкції потрапили численні юридичні та фізичні особи на різних континентах, що підтримують військові операції групи "Вагнера".
Серед них:
- Акціонерне товариство "Науково-виробничий концерн "БАРЛ". Компанія надає російським військовим закордонні супутникові знімки високого розширення.
- Акціонерне товариство Terra Tech – російська технологічна компанія, що постачає космічні знімки, отримані за допомогою комерційних супутників, а також повітряні знімки, отримані безпілотними системами.
- Дослідницький інститут космічної науки та техніки Чанша Тяньї.
Нагадаємо, що США пообіцяли накласти санкції проти Пригожина ще минулого тижня. Це сталось після того, як Пентагон отримав підозрілі супутникові знімки. Фотографії вказували на російські вагони, які прямували з Росії до Північної Кореї та назад. У США вважають, що це було перше постачання ракет для вагнерівців в Україні.
Тоді ж координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що постачання зброї є прямим порушенням резолюції Ради Безпеки ООН.
Додамо, що на ці рішення вже відреагував керівник ОП Андрій Єрмак. За його словами, це початок кінця для терористів, адже їх невдовзі чекає "тотальна утилізація".