Мовиться про значну кількість артилерійських снарядів. Офіційні особи США переконані, що Північна Корея намагається приховати поставки зброї.
Читайте також Росія падає у прірву залежності від Ірану: в ISW про нові поставки зброї
Пхеньян створює враження, ніби боєприпаси відправляють до країн Близького Сходу. Журналісти зазначили, що це доводять також нещодавно розсекречені розвідувальні дані.
Північна Корея обіцяла не постачати зброю
Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі нагадав, що у вересні КНДР публічно заперечувала, що збирається постачати боєприпаси до Росії. Втім, за його словами, приховано робить це.
Однак наша інформація вказує на те, що КНДР таємно забезпечує війну Росії в Україні значною кількістю артилерійських снарядів, приховуючи при цьому реальне місце призначення поставок,
– констатував Кірбі.
У розсекречених даних немає інформації про те, скільки зброї могла постачати КНДР і скільки вона коштувала. Однак США продовжить стежити за тим, чи отримає держава-агресорка ці поставки.
Арсенали Кремля збіднішали
Таємні постачання снарядів з Північної Кореї, а також безпілотників з Ірану свідчать про те, що у Росії скоротилися навіть звичайні артилерійські арсенали. Американська сторона вже заявляла, що Росія шукає партнерів, які допоможуть їй з озброєнням.
На брак боєприпасів вказує й те, що окупанти б'ють по території України з комплексів С-300, які призначені для боротьби з літаками в повітрі. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що їх використовують скрізь, де можуть – у прифронтових містах від Харкова й до Миколаївщини.
"Чому їх використовують? Звичайно, для того, щоб десь не витрачати саме високоточні дорогі ракети чи ті ж самі "Іскандери", яких у них там залишилося зовсім-зовсім мало", – зазначив Ігнат.
За його словами, С-300 є в росіян у надлишку, адже виробником цих ракет є їхній концерн "Алмаз-Антей". Вони виготовлені в 70 – 80-х роках, тому наразі триває так звана утилізація.
Хоч С-300 не завдає значних руйнувань, але має багато елементів ураження для того, щоб знищувати авіаційну техніку – під час контакту із землею ракета розривається й розсіюється на дуже велику відстань, унаслідок чого страждає мирне населення.