Про це сайту "24" повідомив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Ситуація змінилася. Раніше в Кремлі заявляли: якщо дасте Україні летальну зброю, ми відповімо ескалацією конфлікту на Донбасі. На жаль, це діяло і на європейців – Меркель, і особливо на Обаму. Тепер американці лякають росіян і стали використовувати наступальну тактику. Вони посилають росіянам сигнал: якщо буде ескалація на сході або взагалі проти України, то вони нададуть нам летальну зброю,
– зауважує експерт.
В той же час, вважає Фесенко, на позицію Росії візити Меттіса і Волкера, як мінімум, до президентських і парламентських виборів у 2019 році, особливо не вплинуть. Можливі тільки тактичні зміни в переговорному процесі. За його словами, з боку Росії буде гра: то в готовності йти на компроміси, то в прояві жорсткості в зоні АТО і на перемовинах.
Читайте також: Летальна зброя: панацея чи шантаж Росії з боку США?
Однак, наголошує Володимир Фесенко, певний прогрес все ж є. Адже, незважаючи на дуже жорсткі і принципові заяви Волкера, помічник Путіна Сурков все ж з ним зустрівся.
Росія була змушена погодитися, і Путін навіть підписав спільний документ про перемир'я в зоні АТО з 1 вересня. Воно буде недовгим і неповним. Але Путін змушений взяти на себе пряму відповідальність за підтримання перемир'я. Нехай це маленький, але крок уперед. Тиск США змушує росіян демонструвати активність у переговорному процесі, і це прогрес,
– наголосив політолог.
Нагадаємо, як заявляв спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв'ю Financial Times, система економічних і дипломатичних відносин може викинути Росію, якщо вона спробує заморозити конфлікт на Донбасі. Також Курт Волкер заявив, що адміністрація Дональда Трампа серйозно взялася за питання про надання летальної зброї Україні. Міністр оборони США Джеймс Меттіс під час візиту в Київ 24 серпня заявив, що Сполучені Штати надаватимуть Україні допомогу в оборонному секторі та чекають імплементації стандартів НАТО.