Про це заявила народний депутат Ганна Гопко після зустрічі з представниками американської делегації.

Читайте також: Якщо "Північний потік-2" буде збудований, Єврокомісія його не підтримуватиме – заява

США занепокоєні рішенням Німеччини і Фінляндії, які дозволили будівництво потоку на своїх територіях. На черзі Данія, яка поки що вагається з дозволом. Якщо Данія також зголоситься на будівництво, Сполучені Штати обіцяють запровадити санкції, які не дадуть можливості компаніям здійснити будівництво "Північного потоку-2".

Надзвичайно важливо зараз – це вироблення спільної, консолідованої стратегії США, а також ЄС щодо протидії російській загрозі,
– повідомила Ганна Гопко.

5 квітня парламент звернувся до міжнародних партнерів щодо неприйнятності будівництва газопроводу "Північний потік-2", адже найбільшу загрозу він становить для України. Зараз українською територією проходить 70% отримуваного європейцями з Росії газу. І якщо його таки побудують, то транзит блакитного палива через газогони України може впасти втричі – до 30 мільярдів кубометрів.

Читайте також: Керівник МЗС Німеччини виступив за діалог з Росією

Нагадаємо, що 27 березня Німеччина видала повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2", а Фінляндія дозволила це будівництво 5 квітня.